Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Jubileusz krotoszyńskiej Astry!

2019-06-24
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Jubileusz krotoszyńskiej Astry!
Jubileusz krotoszyńskiej Astry!

W sobotę rozpoczęły się obchody 90-lecia KKS Astra Krotoszyn. Organizatorzy zadbali o to, by atrakcji nie brakowało. Uczestnicy jubileuszowej imprezy miło spędzili sobotnie popołudnie.

 

Obchody zainaugurował występ grupy tanecznej Ooo Nieee. Z inicjatywy Mariusza Ratajczaka, prezesa klubu, symboliczną minutą ciszy uczczono wszystkich, których nie ma już wśród nas, a którzy wnieśli swój wkład w historię i rozwój Astry – prezesów, trenerów, zawodników i działaczy.

W roku jubileuszowym mają ruszyć również prace związane z budową stadionu. Nasi piłkarze i kibice wkrótce będą mogli cieszyć się z obiektu na miarę XXI wieku.

Jedną z atrakcji sobotniego popołudnia był mecz Przyjaciele Astry kontra Urząd Miejski. Pierwsza połowa była dość wyrównana, ale ostatecznie Przyjaciele Astry wygrali 6:3.

Przygotowano także atrakcje dla najmłodszych. Zorganizowano dla nich sportowe zabawy. Podczas pokazu freestyle football każdy mógł spróbować swoich sił i nauczyć się kilku trików. Przez cały czas dzieci mogły korzystać z dmuchanych zamków.

Najważniejszy punkt dnia, czyli mecz Astry Krotoszyn z Wartą Poznań, rozpoczął się minutą ciszy po tym, gdy do organizatorów dotarła smutna informacja o śmierci księdza kanonika Dariusza Kowalka, proboszcza Parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Małe nieporozumienie sprawiło, że seniorzy Astry zmierzyli się… z juniorami Warty. Poznańscy piłkarze zagrali bardzo ambitnie i walecznie, ale minimalnie ulegli krotoszynianom 1:2.

– Jest mi bardzo przykro, że jubileusz zbiegł się w czasie z tak tragicznym wydarzeniem dla nas wszystkich, jakim jest śmierć księdza Dariusza – powiedział prezes Ratajczak.

Następnym punktem obchodów będzie prezentacja wszystkich drużyn Astry w krotoszyńskim kinie Przedwiośnie. Wszyscy też zapewne z niecierpliwością czekać będą na rozpoczęcie prac na stadionie, a przede wszystkim na finalizację tego przedsięwzięcia.

(LENA)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla