Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped

Jubileusz Teatru Seniora

2018-02-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Jubileusz Teatru Seniora
Jubileusz Teatru Seniora

W styczniu koźmiński Teatr Seniora świętował 5-lecie działalności. Z okazji jubileuszu w kinie Mieszko aktorzy wystąpili w specjalnym urodzinowym repertuarze. Na występ pod hasłem „To już 5 lat” składały się fragmenty różnych spektakli i programów Teatr Seniora.

Koźmiński Teatr Seniora powstał w grudniu 2012 roku. Powołanie amatorskiego teatru było spełnieniem marzenia wielu osób, a przede wszystkim Jolanty Cyunczyk – emerytowanej polonistki, która jest reżyserem i szefową koźmińskiego zespołu.

Pierwsze kroki na scenie aktorzy stawiali w „lekkim” repertuarze. Były to wiersze, piosenki i skecze w programach „Koncert jesienny”, „Czy ten Pan i Pani”, „Robić czy nie robić? – oto jest pytanie”. Każde kolejne przedstawienie przyciągało tłumy widzów, a teatr był coraz bardziej rozpoznawalny w lokalnym środowisku.

W 2015 roku grupa sięgnęła po ambitniejszy repertuar – wystawiła swój pierwszy spektakl – „Drewniany talerz”, za który zdobyła I nagrodę na 17. Ogólnopolskim Przeglądzie Artystycznym Ruchu Seniorów „ARS 2016” we Włocławku. W roku 2017 serca widzów podbiły inscenizacja fragmentów „Wesela” S. Wyspiańskiego oraz monodram w wykonaniu Mieczysława Gryszki.

(NOVUS)

FOT. www.kozminwlkp.pl

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum
M-partner
Merlin

Ankieta

Która reprezentacja wygra mundial w Rosji?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...