Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Julia na najwyższym stopniu podium

2020-06-23
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Julia na najwyższym stopniu...
Julia na najwyższym stopniu podium
Najfinanse text

W dniach 13-14 czerwca w Sopocie odbyły się regaty o Puchar Prezydenta Sopotu. Julia Damasiewicz z Koźmina Wlkp. zdobyła złoty medal.

 

Puchar Prezydenta Sopotu to impreza od dawna zapisana na kartach kalendarza sportowego. Odbyła się już po raz 41. Pandemia na jakiś czas skutecznie zablokowała wszelkie wydarzenia sportowe. Organizatorzy musieli zadbać o to, aby zawody przeprowadzono zgodnie z wszystkimi wytycznymi zawartymi w kolejnych rozporządzeniach. Ostatecznie postanowiono ograniczyć liczbę startujących poprzez podział imprezy na trzy części.

Pogoda była wręcz wymarzona dla regat. Słońce, wiatr i fale to właśnie to, na co liczą zawodnicy. W rywalizacji kobiet kitefoil świetnie poradziła sobie koźminianka, Julia Damasiewicz. Reprezentantka SKŻ ERGO Hestia Sopot zdobyła złoto, wyprzedzając swoje klubowe koleżanki: Magdalenę Woyciechowską i Ninę Arcisz. Następne dwie części zawodów o Puchar Prezydenta Sopotu odbędą się w lipcu i sierpniu. Dodatkowo w ich trakcie rozgrywane będą Mistrzostwa Polski klasy RS:X Junior.

(LENA)

FOT. Julia Damasiewicz Sport

YouTube

Pałac w Orli
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Zajączek
Get Free
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek