2. /
  4. /
  5. Kacper Nowakowski ze złotem
DiamondHair

W dniach 19-21 lutego odbył się I Puchar Polski Kadetów w Zapasach. Ze złotym medalem z Siedlec wrócił Kacper Nowakowski.

Dla zapaśników zawody te były pierwszą z możliwości zakwalifikowania się do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli mistrzostw Polski dla tej grupy wiekowej. W turnieju startowało 245 zawodników z różnych części kraju.

LKS Ceramik Krotoszyn reprezentowało trzech zapaśników. Najlepiej spisał się Kacper Nowakowski, który triumfował w kategorii wagowej do 51 kg. Na 15. lokacie uplasował się Mikołaj Adamczewski (65 kg), a na 21. Hubert Krzyżański (55 kg).

UKS Olimpijczyk Sulmierzyce wystawił dwóch reprezentantów. Przemysław Wizner zajął piąte miejsce w kat. do 65 kg, a Szymon Gibasiewicz był 16. w kat. 60 kg.

Warto wspomnieć, iż tydzień wcześniej cztery zawodniczki sulmierzyckiego klubu brały udział w mistrzostwach Poznania. Magdalena Suchorzewska zdobyła złoto, na trzecim stopniu podium stanęły Dominika Grobelna i Nikola Kromarek, a Lena Kromarek uplasowała się na piątej lokacie.