Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Karol Jankowiak na czele komisji rewizyjnej

2017-09-28
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Samorząd
  4. /
  5. Karol Jankowiak na czele...
Karol Jankowiak na czele komisji rewizyjnej

Podczas sesji Rady Miejskiej w Koźminie Wlkp., która odbyła się 13 września, burmistrz i radni oficjalnie podziękowali za współpracę Jackowi Zawodnemu, który zrzekł się mandatu radnego w związku z objęciem stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1. Na nowego przewodniczącego komisji rewizyjnej wybrano Karola Jankowiaka.

 

Justyn Zaradniak, przewodniczący rady, skierował do J. Zawodnego słowa podziękowania za sumienne wypełnianie mandatu radnego w latach 2014-2017 i godne reprezentowanie mieszkańców na forum rady, za cenne inicjatywy i wspólne rozwiązywanie wielu problemów.

– Dziękuję za konstruktywne dyskusje, które – mimo różnic – udało się pogodzić i doprowadzić do pozytywnego zakończenia, jak to było w przypadku regulaminu przyznawania stypendiów – powiedział z kolei J. Zawodny. – Nie zawsze się zgadzaliśmy, jak w dość trudnej sprawie, jaką było poszerzenie strefy parkowania, ale zawsze podchodziliśmy do siebie z szacunkiem i potrzebą szukania jak najlepszych rozwiązań dla dobra mieszkańców naszej małej ojczyzny – podkreślił były już radny. Jednocześnie zaapelował do rady, aby jeszcze raz pochyliła się nad budżetem obywatelskim i poprosił o opracowanie projektu przebiegu ścieżek pieszo-rowerowych na terenie gminy.

Nowym przewodniczącym komisji rewizyjnej został Karol Jankowiak. Ponadto powołano nowego członka komisji – Andrzeja Nowackiego.

Na zakończenie sesji do słów J. Zawodnego odniósł się Maciej Bratborski, burmistrz Koźmina Wlkp. – Uchwalenie budżetu obywatelskiego proponowałem już w 2014 roku – zakomunikował. – Zresztą z tym hasłem szli do wyborów radni Samorządowej Inicjatywy Obywatelskiej. W latach 2015 i 2016, ze względu na zmienną dynamikę budżetu gminy, związaną przede wszystkim z funkcjonowaniem oświaty, postanowiliśmy wspólnie(…), że opóźnimy wprowadzenie budżetu obywatelskiego. Z całą odpowiedzialnością mówię, że nie widzę możliwości wprowadzenia budżetu obywatelskiego w przyszłym roku, gdyż będzie to rok newralgiczny w okresie wprowadzanej reformy oświaty i nie jesteśmy w stanie przewidzieć kosztów, jakie gmina będzie musiała w związku z tym ponieść. Uważam, że budżet obywatelski jest to rzecz bardzo potrzebna, jednak będąc odpowiedzialnym za cały budżet gminy, nie zdecyduję się go wprowadzić w 2018 roku – oznajmił M. Bratborski.

Burmistrz przypomniał także, że Koźmin Wlkp. wraz z powiatem krotoszyńskim i ościennymi gminami jest w trakcie opracowywania koncepcji ścieżek rowerowych. Jak zaznaczył, Rada Miejska zabezpieczyła na ten cel pieniądze w budżecie gminy.

(NOVUS)

FOT. www.kozminwlkp.pl

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...