Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Karol Jankowiak na czele komisji rewizyjnej

2017-09-28
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Samorząd
  4. /
  5. Karol Jankowiak na czele...
Karol Jankowiak na czele komisji rewizyjnej

Podczas sesji Rady Miejskiej w Koźminie Wlkp., która odbyła się 13 września, burmistrz i radni oficjalnie podziękowali za współpracę Jackowi Zawodnemu, który zrzekł się mandatu radnego w związku z objęciem stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1. Na nowego przewodniczącego komisji rewizyjnej wybrano Karola Jankowiaka.

 

Justyn Zaradniak, przewodniczący rady, skierował do J. Zawodnego słowa podziękowania za sumienne wypełnianie mandatu radnego w latach 2014-2017 i godne reprezentowanie mieszkańców na forum rady, za cenne inicjatywy i wspólne rozwiązywanie wielu problemów.

– Dziękuję za konstruktywne dyskusje, które – mimo różnic – udało się pogodzić i doprowadzić do pozytywnego zakończenia, jak to było w przypadku regulaminu przyznawania stypendiów – powiedział z kolei J. Zawodny. – Nie zawsze się zgadzaliśmy, jak w dość trudnej sprawie, jaką było poszerzenie strefy parkowania, ale zawsze podchodziliśmy do siebie z szacunkiem i potrzebą szukania jak najlepszych rozwiązań dla dobra mieszkańców naszej małej ojczyzny – podkreślił były już radny. Jednocześnie zaapelował do rady, aby jeszcze raz pochyliła się nad budżetem obywatelskim i poprosił o opracowanie projektu przebiegu ścieżek pieszo-rowerowych na terenie gminy.

Nowym przewodniczącym komisji rewizyjnej został Karol Jankowiak. Ponadto powołano nowego członka komisji – Andrzeja Nowackiego.

Na zakończenie sesji do słów J. Zawodnego odniósł się Maciej Bratborski, burmistrz Koźmina Wlkp. – Uchwalenie budżetu obywatelskiego proponowałem już w 2014 roku – zakomunikował. – Zresztą z tym hasłem szli do wyborów radni Samorządowej Inicjatywy Obywatelskiej. W latach 2015 i 2016, ze względu na zmienną dynamikę budżetu gminy, związaną przede wszystkim z funkcjonowaniem oświaty, postanowiliśmy wspólnie(…), że opóźnimy wprowadzenie budżetu obywatelskiego. Z całą odpowiedzialnością mówię, że nie widzę możliwości wprowadzenia budżetu obywatelskiego w przyszłym roku, gdyż będzie to rok newralgiczny w okresie wprowadzanej reformy oświaty i nie jesteśmy w stanie przewidzieć kosztów, jakie gmina będzie musiała w związku z tym ponieść. Uważam, że budżet obywatelski jest to rzecz bardzo potrzebna, jednak będąc odpowiedzialnym za cały budżet gminy, nie zdecyduję się go wprowadzić w 2018 roku – oznajmił M. Bratborski.

Burmistrz przypomniał także, że Koźmin Wlkp. wraz z powiatem krotoszyńskim i ościennymi gminami jest w trakcie opracowywania koncepcji ścieżek rowerowych. Jak zaznaczył, Rada Miejska zabezpieczyła na ten cel pieniądze w budżecie gminy.

(NOVUS)

FOT. www.kozminwlkp.pl

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Kto zostanie piłkarskim mistrzem Polski?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...