Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY

Kierowca miał prawie trzy promile…

2023-01-21
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Na sygnale
  6. /
  7. Kierowca miał prawie trzy...
Kierowca miał prawie trzy promile…
PERŁA ORLA

19 stycznia w godzinach rannych na drodze pomiędzy miejscowościami Police a Żeleźniki (gmina Krośnice) kierowca jadący samochodem Volkswagen Caddy nie zatrzymał się do kontroli policyjnej. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu.

 

Policjanci postanowili zatrzymać do kontroli samochód osobowy jadący z prędkością 66 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Kierujący nie reagował na polecenie zatrzymania się i próbował uciec. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, ale kierowca nadal nie reagował. Dopiero po przejechaniu około dwóch kilometrów zatrzymał pojazd w miejscowości Police.

Uciekinierem okazał się 37-letni mieszkaniec gminy Milicz. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie aż 2,9 promila alkoholu! W związku z tym mundurowi doprowadzili mężczyznę do Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, gdzie wykonano niezbędne czynności służbowe, związane ze stwierdzonymi przestępstwami. Potem 37-latek został zwolniony. Odebrano mu prawo jazdy.

– Sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie mężczyzna odpowie za popełnione dwa przestępstwa. Przypominamy, że za ucieczkę z miejsca kontroli drogowej grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności, a za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości można trafić za kratki nawet na dwa lata – przestrzega podinsp. Sławomir Waleński z Komendy Powiatowej Policji w Miliczu.

(FENIX)

 

FOT. KPP Milicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 − jeden =

YouTube

Archiwum
Agencja Reklamowa GL
BGP
INNOWACYJNE FINANSE
BHP RABENDA
Dietetyk Kaźmierczak
Motosdodoła
IMPULS ZDUNY
Jarmużek
EDI
ZAKOCHANY W DREWNIE
Zajączek
DAP TRANS
MATYLA
TK DACHY