Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Kierowco! Uważaj na przejeździe kolejowym!

2017-08-28
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Kierowco! Uważaj na przejeździe...
Kierowco! Uważaj na przejeździe kolejowym!

W miniony piątek po raz kolejny zostały przeprowadzone działania w ramach akcji „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko!”. Pracownicy PKP PLK S.A. wraz z funkcjonariuszami policji i Służby Ochrony Kolei na przejeździe kolejowym na ul. Koźmińskiej w Krotoszynie informowali kierowców o zagrożeniach i wypadkach oraz rozdawali ulotki na temat akcji.

Zarząd PKP informuje, że 98 procent zdarzeń na przejazdach kolejowo-drogowych wynika z brawury i nieostrożności kierowców. W zeszłoroczne wakacje spowodowali oni 36 wypadków. – Każdy, kto zachowa się zgodnie z przepisami, ograniczy liczbę wypadków – niepotrzebnych tragedii na torach. 98 procent takich zdarzeń na przejazdach kolejowo-drogowych wynika z nieostrożności kierowców. Stawiajmy szlaban na ryzyko! Pamiętajmy, że zatrzymanie się przed przejazdem i bezpieczne zachowanie to udany wyjazd na wakacje i szczęśliwe powroty – apeluje Marek Olkiewicz, wiceprezes Zarządu PKP PLK S.A.

Poza wyłączeniem rozsądku najczęstszymi wykroczeniami popełnianymi przez kierowców są brak reakcji na znak STOP, próba przejechania pod zamykającymi się rogatkami bądź omijanie półrogatek. W 2016 roku podczas tzw. bezpiecznych piątków przeprowadzono prawie 400 akcji informacyjno-prewencyjnych. Ponad 30 tysięcy ulotek trafiło do kierowców. Straż Ochrony Kolei udzieliła blisko 200 pouczeń. Wystawiono 123 mandaty i przeprowadzono ponad 700 kontroli trzeźwości.

Kampania społeczna „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko!” jest jedną z największych w Europie. W 2015 r. w Brukseli PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zostały wyróżnione za zwiększanie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych w ramach Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Natomiast w listopadzie 2016 r. były jednym z laureatów konkursu „Kultura bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”, organizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego.

(NOVUS)

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Mazi Owczarz
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Impuls
Serafiniak
Wojno
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...