Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Kierowcy, patrzcie na znaki !

2018-08-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Kierowcy, patrzcie na znaki...
Kierowcy, patrzcie na znaki !

W środę, 8 sierpnia, w godzinach popołudniowych w Krotoszynie doszło do dwóch wypadków samochodów, których przyczyna była identyczna – nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz zignorowanie znaku ,,STOP” na skrzyżowaniu. W pierwszym zdarzeniu poszkodowane zostały cztery osoby, w tym dwoje małych dzieci, które zostały przetransportowane do szpitala. W drugim – na szczęście – doszło tylko do niegroźnej kolizji.

 

Pierwszy wypadek miał miejsce o godzinie 16.17 na skrzyżowaniu ulic Promienistej i Robotniczej. Na miejsce wysłano dwa zastępy straży z jednostki ratowniczo–gaśniczej. Po przeprowadzonym wstępnym rozpoznaniu ustalono, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów (Renault Scenic oraz Peugeot 308). Pojazdami podróżowało łącznie pięć osób, w tym dwójka dzieci. Wszyscy uczestnicy zdarzenia w chwili przybycia straży pożarnej znajdowały się na zewnątrz pojazdów. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu. Ratownicy niezwłocznie

przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Dzieciom biorącym udział w zdarzeniu strażacy podarowali maskotki „Misia Ratownika”. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego, osoby poszkodowane trafiły pod opiekę ratowników medycznych. Na podstawie przeprowadzonych badań koordynator działań medycznych podjął decyzję o przetransportowaniu czterech osób – w tym dwójki dzieci – do Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Strażacy w rozbitych pojazdach odłączyli akumulatory oraz w jednym z pojazdów zakręcili zawór instalacji LPG. Rozlane płyny eksploatacyjne zabezpieczyli sorbentem. Po wykonaniu czynności przez policję rozbite pojazdy zostały zabrane przez pomoc drogową. Po całkowitym zlikwidowaniu zagrożenia strażacy zakończyli swoje działania.

Według wstępnych ustaleń kierujący pojazdem marki Peugeot 308, 24-letni mieszkaniec gminy Krotoszyn, na ulicy Promienistej nie zastosował się do znaku ,,STOP” i nie udzielił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu samochodowi marki Renault Scenic. Drugim pojazdem kierowała mieszkanka Krotoszyna, z którą podróżowała dwójka jej dzieci w wieku 8 i 3 lat. Osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala w Ostrowie. Na szczęście dzieciom nic poważnego się nie stało. Ich obrażenia zakwalifikowano na poniżej 7 dni. Niestety, kierująca pojazdem doznała poważniejszych uszczerbków na zdrowiu. Na miejscu zdarzenia byli obecni policjanci, którzy dokonali niezbędnej dokumentacji w celu ustalenia wszystkich szczegółowych okoliczności tego zdarzenia – informuje Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. Za spowodowanie wypadku drogowego, sprawcy może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Drugie podobne zdarzenie miało miejsce kilkanaście minut później na Parcelkach, przy skrzyżowaniu ulic Spokojnej i Półwiejskiej. – Kierujący pojazdem marki Volkswagen Passat również nie zastosował się do znaku ,,STOP” i nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu pojazdowi o tej samej marce. Na szczęście była to tylko drobna kolizja i nikomu nic poważnego się nie stało. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł – dodaje policjant.

(NOVUS)

FOT. PSP Krotoszyn

Archiwum
Neonówka
BETA
Mazi Owczarz
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Gościniec
Kamienica
Wojno
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla

Ankieta

Co myślisz o Ławce Niepodległości?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...