2. /
  4. /
  5. KLD na finiszu
DiamondHair

Rozgrywki Krotoszyńskiej Ligi Darta dobiegają końca. W dwóch kolejnych turniejach wśród kobiet triumfowała obrończyni tytułu, Anna Kowalczyk, a w grupie panów najlepsi byli Konrad Pawłowski oraz Norbert Pecyna.

W zmaganiach pań prym wiedzie Anna Kowalczyk. Darterka z Ostrowa Wlkp. ma na koncie już siedem zwycięstw. W IX turnieju KLD pokonała w decydującej konfrontacji Danutę Pawlicką, dla której był to pierwszy pojedynek finałowy, a w kolejnych zawodach w finale ograła Ilonę Kuznowicz. W X turnieju dobrze spisała się Arleta Wierzyk, która stanęła na najniższym stopniu podium, a był to dla niej dopiero drugi start.

W klasyfikacji generalnej A. Kowalczyk zdecydowanie prowadzi (71 punktów), wyprzedzając Ewę Pawlicką (47 pkt.), I. Kuznowicz (43 pkt.), Martę Pawlicką (38 pkt.) i D. Pawlicką (31 pkt.).

W rozgrywkach mężczyzn o sporym pechu może mówić Sebastian Szostak, który przegrał dwa finały z rzędu. W IX turnieju uległ Konradowi Pawłowskiemu (4:5), a w następnym nie sprostał Norbertowi Pecynie. Ten ostatni ma największe szanse na końcowy triumf, gdyż prowadzi w klasyfikacji generalnej (85 pkt.). Za liderem plasują się Jacek Cieślak (73 pkt.), Bartosz Derwich (46 pkt.), Przemysław Pawlicki (45 pkt.), K. Pawłowski (40 pkt.) oraz S. Szostak (40 pkt.). Do rozegrania pozostały dwa turnieje.