Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Klub Młodego Ratownika

2017-11-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Klub Młodego Ratownika
Klub Młodego Ratownika

8 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 odbyły się pierwsze zajęcia w ramach Klubu Młodego Ratownika. W przedsięwzięcie to włączyła się Ochotnicza Straż Pożarna w Koźminie Wlkp.

 

Zajęcia prowadzili druhowie z koźmińskiej jednostki – Magdalena Kurkowiak, Marzena Domeńska i Przemysław Pieniężny, z ramienia Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej – Maria Łąkowska, a także dwóch przedstawicieli Klubu Młodego Ratownika w Czarnym Sadzie.

W zajęciach uczestniczył również Jacek Zawodny, dyrektor koźmińskiej Jedynki. – Wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Koźminie Wlkp. we wrześniu powołaliśmy w naszej szkole Klub Młodego Ratownika. Celem spotkań jest nauka pierwszej pomocy przedmedycznej i reagowania na różnego rodzaju zagrożenia. Widzimy potrzebę prowadzenia takich zajęć ze względu na fakt, iż dzieci powinny być świadome różnych zagrożeń. Chcemy, by nabyły takie umiejętności, co pomoże im odpowiednio zareagować w niebezpiecznych sytuacjach – oznajmia dyrektor SP nr 1 w Koźminie Wlkp.

Zajęcia, w których brało udział 20 dzieci, rozpoczęły się od krótkiej rozgrzewki, ponieważ dobry ratownik to sprawny ratownik. Strażacy podali numery alarmowe, omówili szczegółowo resuscytację krążeniowo-oddechową, wyjaśnili, jak zabezpieczyć odcinek szyjny kręgosłupa, zademonstrowali, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej.

Następne spotkanie w ramach Klubu Młodego Ratownika zaplanowano na 13 grudnia o godz. 16.00. Organizatorzy zapraszają wszystkie chętne dzieci do udziału.

(ANKA)

FOT. Szymon Sikora

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Mazi Owczarz
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Impuls
Serafiniak
Wojno
Kamienica
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...