Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Kolejne inwestycje drogowe

2018-09-14
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Kolejne inwestycje drogowe
Kolejne inwestycje drogowe

7 września miał miejsce oficjalny odbiór dwóch wyremontowanych dróg powiatowych – ulicy Zamkowy Folwark w Krotoszynie i pierwszego etapu ul. Cieszyńskiego w Koźminie Wlkp. Przy realizacji obu inwestycji w kosztach partycypowały gminy i powiat.

 

Wyremontowany odcinek na ul. Zamkowy Folwark, w kierunku wsi Osusz, ma długość 186 metrów. – Prace polegały na frezowaniu istniejącej nawierzchni i wyremontowaniu podłoża, wykonaniu warstwy ścieralnej o grubości 5 centymetrów oraz umocnieniu poboczy – mówił Krzysztof Jelinowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 64 tys. zł. – W połowie koszty pokryła gmina Krotoszyn – dodał K. Jelinowski.

Przebudowa ponad 700-metrowego odcinka ulicy Cieszyńskiego w Koźminie Wlkp. kosztowała 2,1 mln zł. Była to wspólna inwestycja powiatu krotoszyńskiego i gminy Koźmin Wlkp. – Droga została gruntownie przebudowana, a po jej lewej stronie wybudowano chodnik i zjazdy do posesji. Wykonaliśmy pełną podbudowę, na której położono dwie warstwy masy bitumicznej w standardzie pozwalającym na poruszanie się po drodze ciężkich pojazdów – wyjaśnił K. Jelinowski.

Starosta Stanisław Szczotka podkreślił, że decydujące znaczenie przy tej inwestycji miała współpraca pomiędzy powiatem a gminą. Podziękował burmistrzowi Maciejowi Bratborskiemu i radnym z gminy Koźmin Wlkp. za tę współpracę.

Z kolei burmistrz Koźmina Wlkp. powiedział, że jest to inwestycja, która przez lata była wyczekiwana. Udział gminy w realizacji tego zadania opiewa na ponad 2 miliony złotych, wliczając w to kanalizację, którą wykonano wcześniej. – Cieszę się, że ulica Cieszyńskiego zostanie wybudowana w całości. Jak ważne było to zadanie, niech świadczy fakt, że niedawno doszło do zdarzenia drogowego między Wałkowem a Koźminem i cały ruch z krajówki był kierowany na tę właśnie ulicę – oznajmił M. Bratborski.

Już wkrótce ruszy drugi etap przebudowy ul. Cieszyńskiego, który będzie finansowany z trzech źródeł: Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 oraz budżetów powiatu i gminy Koźmin.

(NOVUS)

Gościniec
Archiwum
Neonówka
Galeria Kroto
BETA
Mazi Owczarz
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Kamienica
Wojno
M-partner
Matyla

Ankieta

Co Państwo myślą o proteście rolników i jego formie (blokowanie dróg)?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...