2. /
  4. /
  5. Kolejne medale naszych zapaśników
TAPAS

Zapaśnicy z naszego powiatu startowali w dwóch imprezach. Reprezentanci krotoszyńskiego Ceramika przywieźli z nich trzy medale.

W Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w Zapasach w Stylu Wolnym. Po raz kolejny najlepszy w kategorii 70 kg okazał się Szymon Wojtkowski. Zapaśnik LKS Ceramik Krotoszyn wygrywał walki, nie tracąc ani jednego punktu.

Tydzień później we Włodawie na XXVI Olimpiadzie Młodzieży zawodnicy krotoszyńskiego klubu wywalczyli dwa medale. W kategorii 51 kg drugie miejsce zajął Hubert Krzyżański, a na najniższym stopniu podium w kat. 71 kg stanął Bartosz Kaźmierczak. Ponadto na siódmej lokacie uplasował się Maciej Kosmalski (65 kg), dziesiąty był Mikołaj Stefański (71 kg), a 12. pozycję zajął Maciej Patan (92 kg).

UKS Olimpijczyk Sulmierzyce reprezentował Przemysław Wizner, który zmagania w kat. 60 kg zakończył na siódmym miejscu.