Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Kolejny HIT dla PROFESJI!

2018-02-27
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Kolejny HIT dla PROFESJI!
Kolejny HIT dla PROFESJI!

Zespół Szkół dla Dorosłych PROFESJA w Krotoszynie, dzięki pozytywnym opiniom i rekomendacjom samorządów, został zgłoszony do kolejnej edycji Konkursu „Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów 2017 – Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski”.

Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Instytut Certyfikacji i Jakości Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów wraz z marszałkiem województwa lubuskiego, wojewodą lubuskim oraz starostami powiatów województw wielkopolskiego i lubuskiego.

Po przeprowadzonym audycie oraz analizie tematu zgłoszenia PROFESJA została zakwalifikowana do finałowej puli wyróżnień. Wręczenie aktu nadania tytułu HIT roku 2017 miało miejsce 24 lutego podczas gali finałowej w ANDERSIA TOWER w Poznaniu. Zespół Szkół dla Dorosłych PROFESJA w Krotoszynie otrzymał tytuł Rubinowy HIT 2017 za autorski projekt „Symultaniczne kształcenie zawodowe sposobem na wysokie efekty szkolenia technicznego w kwalifikacjach zawodowych”.

Szczególne podziękowania należą się zespołowi pracowników administracyjnych PROFESJI i nauczycielom, dzięki zaangażowaniu których szkoła może poszczycić się bardzo dobrymi opiniami i wysoką efektywnością kształcenia.

Na uzyskanie certyfikatu miały wpływ autorski sposób kształcenia, wysoka zdawalność egzaminów zawodowych OKE oraz skuteczność kształcenia. – Nasz autorski sposób kształcenia co roku zachęca do podjęcia nauki ponad 200 słuchaczy – mówi Dariusz Zaremba, właściciel PROFESJI.

Zdawalność egzaminów zawodowych OKE jest bardzo wysoka – w części kwalifikacji wynosząca 100% (średnia ok. 75%) – oraz, co trzeba podkreślić, niespotykanie wysoka sprawność kształcenia, na poziomie 74% (czyli proporcja ilości słuchaczy, którzy ukończyli kształcenie, do całkowitej ilości słuchaczy, którzy je rozpoczęli).

– Bardzo nas cieszy, że wysiłek i wyniki słuchaczy oraz szkoły zostały zauważone i docenione – przyznaje D. Zaremba. – Szczególnie, że władze samorządowe jak dotąd nie wykazały żadnego zainteresowania wynikami i kształceniem mieszkańców w szkołach i placówkach niepublicznych, a przecież wszyscy powinniśmy działać na rzecz naszej społeczności. Myślę, że z punktu widzenia mieszkańca naszego powiatu oraz powiatów przyległych nie ma znaczenia, czy szkoła jest publiczna, czy niepubliczna. Istotne bowiem jest to, jaką dana placówka osiąga efektywność w kształceniu. Jeżeli jeszcze zwrócimy uwagę na fakt, że z rzeszy naszych słuchaczy, aż 25-30% przyjeżdża z innych powiatów, to uzyskamy obraz szkoły z dobrą opinią, przyciągającą słuchaczy i niegenerującą odpływu mieszkańców do innych powiatów. Oczywiście muszę także zwrócić uwagę na bardzo dobrą, docenianą przez słuchaczy i nauczycieli, atmosferę w szkole, tworzoną dzięki naszej „urokliwej” administracji – dodaje właściciel PROFESJI.

OPRAC. (ANKA)

Archiwum
Neonówka
BETA
Mazi Owczarz
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Gościniec
Kamienica
Wojno
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla

Ankieta

Co myślisz o Ławce Niepodległości?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...