Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Kolejny HIT dla PROFESJI!

2018-02-27
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Kolejny HIT dla PROFESJI!
Kolejny HIT dla PROFESJI!

Zespół Szkół dla Dorosłych PROFESJA w Krotoszynie, dzięki pozytywnym opiniom i rekomendacjom samorządów, został zgłoszony do kolejnej edycji Konkursu „Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów 2017 – Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski”.

Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Instytut Certyfikacji i Jakości Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów wraz z marszałkiem województwa lubuskiego, wojewodą lubuskim oraz starostami powiatów województw wielkopolskiego i lubuskiego.

Po przeprowadzonym audycie oraz analizie tematu zgłoszenia PROFESJA została zakwalifikowana do finałowej puli wyróżnień. Wręczenie aktu nadania tytułu HIT roku 2017 miało miejsce 24 lutego podczas gali finałowej w ANDERSIA TOWER w Poznaniu. Zespół Szkół dla Dorosłych PROFESJA w Krotoszynie otrzymał tytuł Rubinowy HIT 2017 za autorski projekt „Symultaniczne kształcenie zawodowe sposobem na wysokie efekty szkolenia technicznego w kwalifikacjach zawodowych”.

Szczególne podziękowania należą się zespołowi pracowników administracyjnych PROFESJI i nauczycielom, dzięki zaangażowaniu których szkoła może poszczycić się bardzo dobrymi opiniami i wysoką efektywnością kształcenia.

Na uzyskanie certyfikatu miały wpływ autorski sposób kształcenia, wysoka zdawalność egzaminów zawodowych OKE oraz skuteczność kształcenia. – Nasz autorski sposób kształcenia co roku zachęca do podjęcia nauki ponad 200 słuchaczy – mówi Dariusz Zaremba, właściciel PROFESJI.

Zdawalność egzaminów zawodowych OKE jest bardzo wysoka – w części kwalifikacji wynosząca 100% (średnia ok. 75%) – oraz, co trzeba podkreślić, niespotykanie wysoka sprawność kształcenia, na poziomie 74% (czyli proporcja ilości słuchaczy, którzy ukończyli kształcenie, do całkowitej ilości słuchaczy, którzy je rozpoczęli).

– Bardzo nas cieszy, że wysiłek i wyniki słuchaczy oraz szkoły zostały zauważone i docenione – przyznaje D. Zaremba. – Szczególnie, że władze samorządowe jak dotąd nie wykazały żadnego zainteresowania wynikami i kształceniem mieszkańców w szkołach i placówkach niepublicznych, a przecież wszyscy powinniśmy działać na rzecz naszej społeczności. Myślę, że z punktu widzenia mieszkańca naszego powiatu oraz powiatów przyległych nie ma znaczenia, czy szkoła jest publiczna, czy niepubliczna. Istotne bowiem jest to, jaką dana placówka osiąga efektywność w kształceniu. Jeżeli jeszcze zwrócimy uwagę na fakt, że z rzeszy naszych słuchaczy, aż 25-30% przyjeżdża z innych powiatów, to uzyskamy obraz szkoły z dobrą opinią, przyciągającą słuchaczy i niegenerującą odpływu mieszkańców do innych powiatów. Oczywiście muszę także zwrócić uwagę na bardzo dobrą, docenianą przez słuchaczy i nauczycieli, atmosferę w szkole, tworzoną dzięki naszej „urokliwej” administracji – dodaje właściciel PROFESJI.

OPRAC. (ANKA)

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Kto zostanie piłkarskim mistrzem Polski?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...