2. /
  4. /
  5. Kolejny sukces Moniki
Dobry Dietetyk

13 czerwca Monika Jadczak startowała na dystansie 1/8 ironman w zawodach „Garmin Iron Triathlon Ślesin 2021”. Utalentowana sportsmenka z Krotoszyna była najlepsza w swojej kategorii, a w open kobiet uplasowała się tuż za podium.

Do Ślesina przyjechało blisko tysiąc zawodniczek i zawodników. To największa impreza z zawodów cyklu Garmin Iron Triathlon, organizowanych przez Labosport na terenie całej Polski. Uczestnicy mieli do wyboru trzy dystanse – 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM.

Na tym ostatnim rywalizowała Moniak Jadczak, która miała 475 metrów do przepłynięcia, 22,5 km jazdy rowerem oraz 5,275 km do przebiegnięcia. Warunki były trudne, gdyż pogoda była niestabilna – silny wiatr, na przemian zimno i słonecznie. Krotoszynianka pokonała trasę w czasie 1:12:07 i zajęła czwarte miejsce wśród kobiet, a w kategorii K20 była najlepsza.