2. /
  4. /
  5. Kolejny sukces Pauliny Stempniak
JACEK KALAK - WYBORY

W dniach 5-6 marca w Żerkowie odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych. Brązowy medal wywalczyła Paulina Stempniak z Koźmina Wlkp.

Mistrzostwa przeprowadzono w Żerkowie już po raz dziewiąty. Do rywalizacji przystąpiło ponad 300 zawodników i zawodniczek, reprezentujących 63 kluby z 11 województw. Zawody odbyły się zgodnie z zasadami sanitarnymi, związanymi z panującą epidemią.

Trasa biegowa w Żerkowie nie należy do najłatwiejszych. Paulina Stempniak wystartowała w kategorii juniorek młodszych, mając do pokonania 2000 metrów. Koźminiance nie udało się wyprzedzić jedynie Katarzyny Napiórkowskiej i Leny Suchowolak. Paulina zdobyła więc brązowy medal.

Warto przypomnieć, że koźminianka wywalczyła niedawno brąz także w lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwach Polski U’18 i U’20, gdzie rywalizowała w biegu na 1000 metrów.