Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Konkurs wiedzy o lesie

2019-11-28
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Konkurs wiedzy o lesie
Konkurs wiedzy o lesie

21 listopada w krotoszyńskim Muzeum Regionalnym im. Hieronima Ławniczaka odbyła się 28. edycja konkursu wiedzy o lesie pod hasłem „Chrońmy las”, zorganizowanego w ramach 24. Festiwalu Dziecięcego o Tematyce Ekologicznej.

 

Do konkursu zgłosiło się sześć szkół podstawowych z terenu powiatu krotoszyńskiego. Uczestników podzielono na dwie kategorie: klasy V-VI oraz klasy VII-VIII. Nad sprawnym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja, w składzie której znaleźli się przedstawiciele Nadleśnictwa Krotoszyn oraz funkcjonariusz Komendy Powiatowej PSP.

W pierwszym etapie trzyosobowe zespoły zmierzyły się z testem jednokrotnego wyboru o tematyce pożarniczej i ekologicznej. Nie obyło się bez dogrywki. Po podsumowaniu wyników wyłoniono finalistów. W finale uczniowie odpowiadali na pytania zadawane przez komisję.

W kategorii klas V-VI zwyciężyła ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie, wyprzedzając SP nr 8 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Krotoszynie i SP w Rozdrażewie. W starszej kategorii najlepszy był zespół z SP w Smolicach, a kolejne lokaty zajęły drużyny SP w Rozdrażewie i SP w Lutogniewie.

(NOVUS)

FOT. PSP Krotoszyn

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner