Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Kradł paliwo i sprzedawał przez CB Radio

2019-04-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Kradł paliwo i sprzedawał...
Kradł paliwo i sprzedawał przez CB Radio

Prawie 2,5 tysiąca litrów paliwa o wartości blisko 15 tysięcy złotych skradł kierowca – mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego – zatrudniony w jednej z leszczyńskich firm transportowych. Swoją przestępczą działalność prowadził od ponad roku. Skradziony olej napędowy oferował na sprzedaż w okazyjnej cenie przez CB Radio. Grozi mu nawet do ośmiu lat więzienia.

 

Leszczyńscy policjanci ustalili, że w jednej z tamtejszych firm transportowych pracuje nieuczciwy kierowca ciągnika siodłowego. Mężczyzna od ponad roku kradł paliwo z samochodu służbowego. Podczas kursów transportowych tankował pojazd na przydrożnych stacjach benzynowych, nie wykazując tej czynności w karcie kontrolnej, którą zobowiązany był wypełnić i przedłożyć w firmie.

Bezpośrednio po zatankowaniu kierowca przez CB Radio ogłaszał, że ma na sprzedaż olej napędowy w okazyjnej cenie. Na kupców zazwyczaj nie musiał długo czekać. Na umówionym z klientem parkingu samochodowym ściągał paliwo ze zbiornika auta do przenośnych pojemników, takich jak beczki czy kanistry.

– Policjanci ustalili, że mężczyzna w ten sposób działał od początku 2018 roku. Funkcjonariusze udowodnili podejrzanemu kradzież oleju napędowego w łącznej ilości prawie 2,5 tysiąca litrów na kwotę blisko 15 tysięcy złotych. Oprócz tego mężczyzna w marcu br. dopuścił się oszustwa. Nie będąc już pracownikiem firmy transportowej, pojechał prywatnym autem na jedną ze stacji benzynowych w Lesznie, gdzie zatankował ponad 80 litrów oleju napędowego na tzw. wuzetkę, podając się za swojego kolegę z pracy i podpisując dokument jego nazwiskiem – informuje Monika Żymełka, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Nieuczciwym kierowcą okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. 2 kwietnia policjanci z Leszna zatrzymali mężczyznę w jego miejscu zamieszkania. Usłyszał 10 zarzutów kradzieży i oszustw. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 33-latka funkcjonariusze znaleźli 11 plastikowych pojemników o pojemności 20 litrów, wypełnionych paliwem. Podejrzanemu grozi kara do ośmiu lat więzienia.

(NOVUS)

FOT. KMP Leszno

Sorry, there are no polls available at the moment.
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner