Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Kradł paliwo i sprzedawał przez CB Radio

2019-04-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Kradł paliwo i sprzedawał...
Kradł paliwo i sprzedawał przez CB Radio

Prawie 2,5 tysiąca litrów paliwa o wartości blisko 15 tysięcy złotych skradł kierowca – mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego – zatrudniony w jednej z leszczyńskich firm transportowych. Swoją przestępczą działalność prowadził od ponad roku. Skradziony olej napędowy oferował na sprzedaż w okazyjnej cenie przez CB Radio. Grozi mu nawet do ośmiu lat więzienia.

 

Leszczyńscy policjanci ustalili, że w jednej z tamtejszych firm transportowych pracuje nieuczciwy kierowca ciągnika siodłowego. Mężczyzna od ponad roku kradł paliwo z samochodu służbowego. Podczas kursów transportowych tankował pojazd na przydrożnych stacjach benzynowych, nie wykazując tej czynności w karcie kontrolnej, którą zobowiązany był wypełnić i przedłożyć w firmie.

Bezpośrednio po zatankowaniu kierowca przez CB Radio ogłaszał, że ma na sprzedaż olej napędowy w okazyjnej cenie. Na kupców zazwyczaj nie musiał długo czekać. Na umówionym z klientem parkingu samochodowym ściągał paliwo ze zbiornika auta do przenośnych pojemników, takich jak beczki czy kanistry.

– Policjanci ustalili, że mężczyzna w ten sposób działał od początku 2018 roku. Funkcjonariusze udowodnili podejrzanemu kradzież oleju napędowego w łącznej ilości prawie 2,5 tysiąca litrów na kwotę blisko 15 tysięcy złotych. Oprócz tego mężczyzna w marcu br. dopuścił się oszustwa. Nie będąc już pracownikiem firmy transportowej, pojechał prywatnym autem na jedną ze stacji benzynowych w Lesznie, gdzie zatankował ponad 80 litrów oleju napędowego na tzw. wuzetkę, podając się za swojego kolegę z pracy i podpisując dokument jego nazwiskiem – informuje Monika Żymełka, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Nieuczciwym kierowcą okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. 2 kwietnia policjanci z Leszna zatrzymali mężczyznę w jego miejscu zamieszkania. Usłyszał 10 zarzutów kradzieży i oszustw. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 33-latka funkcjonariusze znaleźli 11 plastikowych pojemników o pojemności 20 litrów, wypełnionych paliwem. Podejrzanemu grozi kara do ośmiu lat więzienia.

(NOVUS)

FOT. KMP Leszno

Loading ... Loading ...
Archiwum
W starym stylu
Impuls
Lesniczowka
Banaszak
Galeria Kroto
BETA
Mazi Owczarz
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Jumbonet
Korona
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla