Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Kręcili kilometry

2017-10-05
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Kręcili kilometry
Kręcili kilometry

W ostatnią sobotę września Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie współorganizował rajd rowerowy, który był zwieńczeniem udziału naszego miasta w największej rowerowej kampanii społecznej pod hasłem „Kręć kilometry”.

 

Trasa przebiegała przez Krotoszyn, Chachalnię, Ujazd, Wodników, Ostrowąsy Sulmierzyce i Chwaliszew. Potem rowerzyści wrócili do Chachalni i udali się pod grzybek Żbik. Rajd prowadził Artur Paterek. Przy pięknej słonecznej pogodzie uczestnicy przejechali trasę ok. 37 km. Na mecie czekały na nich poczęstunek, ciasta, kawa i herbata.

Szkołę reprezentowali Justyna Politowicz, Iwona Wojciechowska, Izabela Kossakowska, Andrzej Smółkowski, Piotr Wiedemann, Paweł Zwierz oraz niezawodni uczniowie. Burmistrza Krotoszyna reprezentował Jacek Kępa, naczelnik Wydziału Promocji w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie.

Uczestnicy rajdu otrzymali gadżety Fundacji Allegro All For Planet. A tym, którzy wykazali się znajomością budowy roweru, przepisów drogowych oraz akcji „Kręć kilometry”, rozdano apteczki rowerowe i mocowania do smarfonów.

Akcję „Kręć kilometry” już po raz drugi przeprowadzono w w Krotoszynie. Rok wcześniej nasze miasto znalazło się na 14. miejscu w kraju, za co otrzymało stojaki rowerowe. Przejechano wówczas 188 tys. km. Z tych funkcjonalnych urządzeń można korzystać na Małym Rynku, przy targowisku oraz przy SP nr 8. Dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności w tym roku Krotoszyn znalazł się na 19. pozycji z liczbą 100 tysięcy przejechanych kilometrów.

Kampania „Kręć kilometry” jest organizowana od 2012 roku na terenie całego kraju przez Fundację Allegro All For Planet. Miasta rywalizują między sobą za pomocą specjalnej aplikacji. Nagrodą za najwięcej przejechanych kilometrów są stojaki rowerowe. Akcja ma również wymiar edukacyjny – promuje zdrowy tryb życia.

(NOVUS)

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...