Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Kredyt – co warto wiedzieć?

2018-07-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Kredyt – co warto...
Kredyt – co warto wiedzieć?

Dziś osoba zainteresowana kredytem nie musi samodzielnie zbierać i analizować ofert kredytowych. Wystarczy, że uda się do eksperta, który zapewni komfort oraz kompleksową obsługę transakcji. Specjalista współpracujący z wieloma bankami daje możliwość pełnej analizy rynku, co jest gwarantem pewności wyboru najlepszej oferty.

 

Dzięki pożyczce lub kredytowi gotówkowemu można szybko uzyskać środki na dowolny cel. Taki kredyt to dobre rozwiązanie także dla osób, które chcą uniknąć wielu formalności. Czasem bowiem do udzielenia kredytu wystarczy tylko dowód osobisty, oświadczenie o dochodach lub PIT.

Decydując się na kredyt, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych zagadnień:

– Prowizja za udzielenie kredytu. W wielu bankach opłatą ponoszoną przed uruchomieniem kredytu jest jednorazowa prowizja, często zamieniana na ubezpieczenia. Uważajmy na oferty 0% prowizji, bo bywa, że bank, który jej nie pobiera, narzuca obowiązek przystąpienia do ubezpieczenia i zapłacenia z góry składki za kilkanaście miesięcy. Koszt takiego ubezpieczenia niejednokrotnie może być wyższy niż prowizja, którą pobierają inne banki.

– Opłata za wcześniejszą spłatę. Jeśli planujemy spłacić kredyt wcześniej lub chcemy dokonywać częściowych nadpłat, istotnym parametrem będzie jak najniższa opłata za te czynności. Sprawdźmy, czy po dokonaniu nadpłaty bank będzie wymagał aneksu do umowy kredytowej i ile on kosztuje. Może się zdarzyć, że bank nie pobiera opłaty za wcześniejszą spłatę lub jest ona symboliczna, ale pobiera wysokie opłaty za sporządzenie aneksu.

– Ubezpieczenie na życie. Bank jako zabezpieczenia często wymaga ubezpieczenia na życie. W niektórych bankach można przedstawić już posiadane ubezpieczenie, które pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów. Jeżeli masz ubezpieczenie na życie w jakiejkolwiek formie, powiedz o tym lub zabierz ze sobą polisę, żeby sprawdzić, czy bank ją zaakceptuje.

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Mazi Owczarz
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Impuls
Serafiniak
Wojno
Kamienica
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...