Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Archiwum

Krótki poradnik o savoir vivre w taksówce

2022-09-20
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Krótki poradnik o savoir...
Krótki poradnik o savoir vivre w taksówce
MARGO FINANSE

Pamiętaj, że kultura osobista jest najważniejsza

Halo?! Za ile Pan będzie? Jestem już spóźniony! Takie słowa są dla wielu taksówkarzy codziennością. Każdego dnia z usług firm taksówkarskich korzystają setki, jak nie tysiące osób. Wszyscy klienci chcą w jak najkrótszym czasie oraz jak najwygodniej dojechać pod wskazany adres.

 

Niepodważalnym faktem jest to, że każdy z nas się gdzieś śpieszy, ale czy daje nam to prawo do pośpieszania kierowcy? Czy takie zachowanie jest odpowiednie? O tym krótko w naszym artykule. Sprawdź, jak właściwie zachowywać się w taksówce i zostawić po sobie dobre wrażenie!

 

Pośpiech na pewno nie jest wskazany w taksówce! Sprawdź, czego nie wolno robić

Nerwowo odliczasz sekundy do przyjazdu taksówki, przestępując z nogi na nogę, bez żadnego „dzień dobry” wsiadasz do samochodu, mając pretensje o spóźnienie, a następnie wysiadasz, trzaskając drzwiami. Przedstawiona sytuacja to schemat powtarzający się wielokrotnie. Niestety, będąc skupieni na własnych sprawach, zapominamy, że taxi to miejsce pracy kierowcy, gdzie jak wszędzie indziej obowiązuje kultura osobista. Taksówkarze w pocie czoła pomagają wielu osobom dostać się pod wskazany adres. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, ale w taksówce, tak samo jak w każdym innym publicznym środku komunikacji, obowiązują pewne zasady. Pod lupę weźmy zatem pierwszy aspekt, jakim jest pośpiech. Widząc na zegarku wybijającą godzinę zero i mając przed oczami spóźnienie do pracy, niektóre osoby próbują nakłonić taksówkarza do przekroczenia prędkości. Takie zachowania są niedopuszczalne! Jako kierowca bierze on odpowiedzialność za Twoje życie, swoje, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego. Miej świadomość, że osoby świadczące przewóz publiczny pod żadnym pozorem nie mogą dopuścić się złamania przepisów.

 

A jak z tymi rozmowami – można je prowadzić czy nie? Rozwiewamy wątpliwości

Wiele osób, wsiadając do taksówki, stoi przed dylematem, czy rozpocząć rozmowę. Uważa się, że zagadywanie skutecznie utrudnia kierowcy skupienie na jeździe. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy taksówkarz sam z siebie podejmuje temat, wykazując tym samym chęć do rozpoczęcia konwersacji. Najbardziej problematyczną kwestią są rozmowy przez telefon. Co prawda, nikt nie zabroni Ci wykonać krótki telefon w ważnej sprawie, jednak rozmawianie przez telefon przez całą drogę jest niekulturalne oraz wpływa na komfort taksówkarza przy kierowaniu pojazdem. Oczywiście nie możemy pominąć jeszcze jednego ważnego tematu, jakim jest zostawianie w taksówce śmieci! Kultura osobista wymaga tego, aby po zakończonym kursie rozejrzeć się, czy w aucie nic nie zostało, a tym samym nie narażać kierowcy na dodatkowe obowiązki. W końcu Ty również chciałbyś jechać czystym autem, prawda? Wiedząc już, jak właściwie zachowywać się w taxi, możesz spokojnie zamówić przejazd. Profesjonalne usługi oferuje Taxi Wałbrzych. Kierowcy bez problemu dojadą pod wskazany adres, a także oferują swoją pomoc w wielu kryzysowych sytuacjach! Sprawdź ofertę i poznaj ich największe zalety!

 

 

YouTube

BGP
Archiwum
BHP RABENDA
JARANET b
Jarmużek
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
Zajączek
IMPULS ZDUNY
MATYLA
TK DACHY
EDI
JARANET A