Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Bieg Niepodległości w naszym mieście

2017-11-11
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Bieg Niepodległości w naszym...
Bieg Niepodległości w naszym mieście

Blisko 200 osób w sobotę pokonało dystans 1918 metrów w trzeciej edycji Krotoszyńskiego Biegu Niepodległości. Celem imprezy była integracja mieszkańców w dniu najważniejszego święta państwowego.

 

Organizatorami wydarzenia były Stowarzyszenie Samorządowa Inicjatywa Obywatelska, Obywatelskie Porozumienie Samorządowe oraz Platforma Obywatelska. Spotkanie na krotoszyńskim rynku rozpoczęło się od wspólnej rozgrzewki uczestników, którą prowadził Grzegorz Majchszak.

Po wysłuchaniu czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” liczna grupa miłośników biegania, w biało-czerwonych barwach, z flagami narodowymi, stanęła na starcie, by wyruszyć na trasę liczącą 1918 metrów. Byli i tacy, którzy biegli, pchając w wózkach własne dzieci, czy w towarzystwie swoich psów.

– Mimo młodego wieku już od dłuższego czasu angażuję się w różnego rodzaju akcje patriotyczne. Jestem zadowolony ze swojego startu, ponieważ uplasowałem się w pierwszej dziesiątce. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda mi się zająć miejsce na podium. W przyszłej edycji imprezy planuję wystartować wspólnie ze swoją ukochaną, Wiktorią – przyznał Tomasz Kurek, uczeń I LO w Krotoszynie.

Pierwsi na mecie byli ojciec i syn – Łukasz i Wojciech Wałęsiakowie. Ostatecznie ten drugi został sklasyfikowany na pierwszym miejscu, a nauczyciel z krotoszyńskiej Ósemki znalazł się na drugiej pozycji. Na najniższym stopniu podium stanął Dominik Palczewski.

Każdy z uczestników biegu dostał posiłek regeneracyjny. Impreza była możliwa dzięki wsparciu finansowemu wielu sponsorów, a byli nimi gmina Krotoszyn, Bank Spółdzielczy w Krotoszynie, Centrum Sportu i Rekreacji WODNIK, Armatura Kozłowski, Eko-Siódemka, firma M-MOT, restauracja Impresja, Soft Komputery, PPHU NASCAR Serwis, Beata i Józef Robakowscy, Jubilerstwo Kaźmierczak, Daf-Mal, Ferrum, EWA Krotoszyn i Kamix.

(GRZELO)

FOT. Bartłomiej Szymczak

Szczotka
Kosiarski
Wronecki
Borska
Rozum
Anna Długa
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Impuls
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...