2. /
  4. /
  5. Kubik na dziewiątym miejscu
Detektyw Szewc

3 marca w Topoli niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego odbyły się zawody kolarskie MTB, w których startował Krzysztof Kubik. Krotoszyński kolarz uplasował się na dziewiątej pozycji.

Organizator, OTR Interkol CX80, przygotował czterokilometrowy odcinek w lesie, który kolarze musieli pokonać pięć razy. Na starcie stanęło ponad 30 zawodników. – Trasa obfitowała w krótkie i sztywne podjazdy – opowiada Krzysztof Kubik. – Było dużo technicznych zakrętów, szybkich zjazdów i grząskich odcinków. Na ostatnim okrążeniu oderwałem się od mojej grupy i zakończyłem zmagania na dziewiątej lokacie.

W tym roku krotoszynianin planuje wystartować w dwóch ultra maratonach – Piękny Zachód (550 km) oraz Tour de Pomorze (710 km). – To pierwszy wyścig MTB, w którym uplasowałem się tak wysoko. Mój start odbieram więc jako przebłysk dobrej formy. Był to dla mnie jeden z ostatnich testów przed rozpoczęciem sezonu szosowego w Sobótce na kultowym Ślężańskim Mnichu w pierwszy weekend kwietnia – dodaje K. Kubik.