2. /
  4. /
  5. Kubik na trzecim stopniu...
Waldemar Wronecki

W Lwówku odbył się przedostatni etap Pucharu Polski Supermaratonów Szosowych 2017. Na trzecim miejscu w swojej kategorii wiekowej uplasował się Krzysztof Kubik.

Kolarze mieli do pokonania dystans 113 km. – Trasa była bardzo urozmaicona i malownicza, a wiodła przez Dolinę Bobru. Organizacja stała na wysokim poziomie, dzięki temu wszystko przebiegło bardzo sprawnie – komentuje Krzysztof Kubik. Wyścig ukończyło 179 kolarzy, w tym ośmiu z powiatu krotoszyńskiego.
K. Kubik z czasem 3:06:32 uplasował się na trzecim miejscu w kategorii M2. Prócz niego w Lwówku startowali Artur Paterek (19. miejsce – 3:06:35), Tomasz Mosiński (90. miejsce – 3:33:26), Sebastian Wojtysiak (111. miejsce – 3:42:36), Maciej Opielewicz (119. miejsce – 3:49:14), Arkadiusz Zmyślony (129. miejsce – 3:55:10), Piotr Tyrakowski (136. miejsce – 3:58:38) i Czesław Seraszek (149. miejsce – 4:08:12). Ostatni wyścig z serii PP Supermaratonów odbędzie się 16 września w Rewalu.
– Żałuję, że sezon powoli dobiega do końca. Moja forma jest cały czas na najwyższym poziomie. Udało mi się po raz kolejny wskoczyć na podium po bardzo ciężkiej walce. Warto się starać i trenować, bo przynosi to efekty w postaci dobrych wyników – podsumowuje K. Kubik.