Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Kulinarna impreza na krotoszyńskim rynku

2019-09-09
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Kulinarna impreza na krotoszyńskim...
Kulinarna impreza na krotoszyńskim rynku

W niedzielę na krotoszyńskim rynku odbyła się kolejna edycja imprezy „Powiat od Kuchni”. Jak co roku gościem specjalnym był znany wszystkim kucharz, Karol Okrasa. Z kolei muzyczną gwiazdą imprezy był Kabaret OT.TO. Panie z kół gospodyń wiejskich z całego powiatu przygotowały szereg wyśmienitych potraw, których każdy mógł skosztować.

 

Najpierw na scenie zaprezentował się zespół Lorem. Potem przyszedł czas na polsko-węgierski konkurs kulinarny, w którym wzięły udział trzy ekipy reprezentujące koła gospodyń wiejskich. Żeby zwyciężyć w tych zawodach, panie musiały być dobrze przygotowane z węgierskiego. Ich zadaniem było bowiem odgadnięcie, jak brzmią nazwy niektórych dań w tym języku. Triumfował zespół z Roszek i Lutogniewa, drugie miejsce przypadło Rozdrażewowi, a trzecie zajęły panie z Sulmierzyc i Bestwina. Wszystkie uczestniczki nagrodzono produktami spożywczymi, pochodzącymi z Węgier.

Publiczność znakomicie się bawiła w trakcie występu znanego wszystkim Kabaretu OT.TO. Głównym punktem imprezy był pokaz kulinarny w wykonaniu Karola Okrasy. Mistrz kuchni znów zaimponował krotoszynianom swoją kreatywnością i umiejętnościami. Według własnego przepisu przyrządził hamburgera w dwóch odmianach – z rybą i z mięsem. Przygotowane danie rozdał publiczności.

FOTOGALERIĘ z IMPREZY ZNAJDZIESZ TUTAJ.

Zwieńczeniem imprezy było rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego na najsmaczniejszą terrinę z kurczaka nadziewanego brokułami. W szranki stanęło 16 kół gospodyń wiejskich. Dania oceniało jury w składzie: Karol Okrasa, Paweł Radojewski – wicestarosta krotoszyński, Roman Olejnik – dyrektor ZSP nr 2 w Krotoszynie, Jacek Kępa – naczelnik Wydziału Promocji i Współpracy Urzędu Miejskiego w Krotoszynie, Jerzy Ptak – doświadczony krotoszyński kucharz, Kurt Scheler – austriacki mistrz kuchni.

– Jako że panie z kół gospodyń wiejskich gotują na bardzo wysokim poziomie, postanowiliśmy podnieść poprzeczkę. Mieliśmy i tak bardzo trudne zadanie – musieliśmy wybrać najlepiej wykonaną terrinę – powiedział Karol Okrasa. Ostatecznie zwyciężyło Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Rozdrażewie, wyprzedzając KGW z Dąbrowy i KGW z Bud.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

YouTube

Phone Spa
W starym stylu
Zuziak
Pod Szyszkami
Jarmużek
Banaszak
Mazi Owczarz
M-Partner
nest
Lesniczowka
BGP
TOR
energy sped
APR
Galeria Kroto
gierko
Jumbonet
Kostka
KUK
Robstal
Słoneczna
Eltom-bud
Transmed24