3. Aktualności
  4. /
  5. Łatwa inauguracja Orzełków
OPEN GLOBAL

15 sierpnia Biały Orzeł Koźmin Wlkp. zagrał pierwszy mecz w nowym sezonie. Nasi piłkarze wygrali na wyjeździe z drużyną WKS Witaszyce 3:0.
Koźmiński zespół rozpoczął spotkanie od nieznacznej przewagi nad rywalem. Przekładało się to na pokaźną ilość stałych fragmentów gry. Jednym z nich był bardzo udany rzut wolny Oskara Maciejewskiego, który otworzył wynik spotkania w 16. minucie gry. Niedługo później goście znów mieli swoją szansę na bramkę, ale przeciwnicy na to nie pozwolili. Po chwili jednak rozegranie koźminian do bocznej strefy pozwoliło Tomaszowi Miedzińskiemu dośrodkować w pole karne do Maciejewskiego. Ten, po wyprzedzeniu zawodnika z Witaszyc, zdobył głową drugiego gola. Po utracie dwóch bramek gospodarze zaczęli grać nieco bardziej ofensywnie. Niestety Szymon Hajdasz sfaulował przeciwnika w polu karnym. Przeciwnicy nie wykorzystali jednak szansy i uderzona z rzutu karnego piłka minęła światło bramki.
W drugiej połowie gospodarze zdecydowanie dominowali nad Orłami. Skuteczne interwencje Mateusza Wroneckiego uratowały jednak drużynę przed stratą bramek. Po przerwie koźminianie bazowali głównie na grze z kontry i po jednym z przechwytów akcja zaczepna została skutecznie sfinalizowana przez Miedzińskiego. Do końca meczu większość akcji kończyła się przed polem karnym przyjezdnych, lecz rezultat nie uległ już zmianie.

Orzełki rozpoczęły więc sezon z impetem i miejmy nadzieję, że równie skutecznie będą punktować w kolejnych ligowych spotkaniach.

WKS Witaszyce – Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 0:3 (0:2)

BRAMKI: 0:1 – Oskar Maciejewski (16′ wolny), 0:2 – Oskar Maciejewski (21′ głową), 0:3 – Tomasz Miedziński (66′)

Biały Orzeł: Wronecki – Bierla (70′ Konopka), Maciejewski, Kaczmarek, Roszczak, Olesków, Ratajczyk, Jaworski (60′ Zieliński), Miedziński (70′ Skowroński), Hajdasz, Szulc