Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Laurki dla św. Jana Pawła II

2020-05-20
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Laurki dla św. Jana...
Laurki dla św. Jana Pawła II
W tekście Pawlicki

18 maja minęła setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Mieliśmy obchodzić je wyjątkowo uroczyście, lecz ze względu na panującą pandemię nie można było uczcić tego wyjątkowego Polaka.

 

Karol był jednym z trójki dzieci Wojtyłów. Wcześnie stracił najbliższe osoby. Gdy miał zaledwie 9 lat, zmarła matka, a trzy lata później brat Edmund. W 1939 roku wybucha II wojna światowa i Karol ciężko musiał pracować w kamieniołomach. Dwa lata później umarł jego ojciec. Karol bardzo przeżył śmierć najbliższych, pociechę znajdował w modlitwie. W 1942 roku postanowił studiować teologię i zostać księdzem. Tak rozpoczął się nowy etap w jego życiu – wkroczył na drogę do kapłaństwa. Spełniło się marzenia matki. Lolek należał do Boga.

16 października 1978 roku kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jan Paweł II. Wszystko zawierzył Matce Bożej. Jego pontyfikat był wyjątkowy, nie tylko ze względu na długość – blisko 27 lat, ale na świadectwo całego życia, przepełnionego także cierpieniem. Odszedł do domu Ojca 2 kwietnia 2005 roku.

Papież przełomu wieków dotarł do tysięcy milionów wiernych ze słowem Bożym i pocieszeniem; bronił najsłabszych i bezbronnych, troszczył się o sprawiedliwość, niósł pomoc duchową ludziom wszystkich ras i wyznań. Zmartwionych pocieszał, błądzącym pokazywał drogę, wątpiących wspierał radą.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorzupi włączyli się w obchody setnej rocznicy urodzin Papieża, przygotowując z tej okazji laurki dla św. Jana Pawła II. „We wszystkich tych sprawach niech modlitwa z naszych serc i ust popłynie. Ojcze Święty, jesteśmy, pamiętamy i czuwamy w każdej życia godzinie”.

(M. Kołomyjec)

YouTube

daf-mal
MediaSort
Dietetyka Kroczak
Ideal Okna
Intermarche
Klub zdrowia 24
Vademecum poprawne
Zuziak
gierko
APR
Lesniczowka
Banaszak
M-Partner
Archiwum
BGP
TOR
Pod Szyszkami
Robstal
KOK
Kostka
Jumbonet
KUK
Słoneczna
Transmed24
Jarmużek
Eltom-bud
W starym stylu
Wojno