2. /
  4. /
  5. Majówka na trasach
Serafiniak

Miłośnicy biegania z powiatu krotoszyńskiego nie próżnowali w trakcie długiego weekendu majowego. Nasi zawodnicy rywalizowali na trasach w Twardogórze i Jutrosinie oraz w półmaratonie z Mogilna do Trzemeszna.

W biegu wokół stadionu w Twardogórze na dystansie 10 kilometrów udział wzięło 81 osób. Pierwszy na mecie zameldował się Michał Przerwa z czasem 34:38. Spośród przedstawicieli KS Krotosz świetnie spisali się Czesław Sienkiewicz (41:18), który był najlepszy w kategorii M60, oraz Bogumiła Tanaś (47:03), która zajęła drugie miejsce w kat. K30. W Twardogórze startowali także Dariusz Poczta (65. miejsce – 53:57) i Bogdan Parysek (66. miejsce – 53:58).

Trasa Biegu Dookoła Zalewu w Jutrosinie liczyła 5200 m. Zwyciężył Sebastian Kapała (16:23). Trzeci był Tomasz Owczarek (18:04), a tuż za podium uplasował się Piotr Grzempowski (19:27). Poza nimi w zawodach rywalizowali Kamil Konieczny (6. miejsce – 19:48), Sergiusz Sójka (7. miejsce – 19:57) i Maciej Sobkowiak (13. miejsce – 21:00).

W XXVIII Ogólnopolskim Biegu im. Jana Kilińskiego zawodnicy mieli do pokonania dystans półmaratoński. Najlepszy był Boniface Nduva (1:09:23). Nasz powiat reprezentowali Krzysztof Kasprzak (160. miejsce – 1:43:31) i Jacek Ratajski (341. miejsce – 2:00:30).