Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped

Matematyka nie taka straszna

2018-01-12
[flexy_breadcrumb]
Matematyka nie taka straszna

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp. już po raz trzeci była laureatem konkursu grantowego i otrzymała 5 tys. zł w ramach IV edycji Programu „mPotęga”, którego organizatorem jest Fundacja mBanku. Projekty koźmińskiej placówki zostały dwa razy wysoko ocenione przez kapitułę konkursu i znalazły się w gronie 15 najwyżej ocenionych.

Pozyskane w ten sposób pieniądze pozwoliły w tym roku szkolnym na zakup dwóch tabletów do pracowni matematycznej, wielu gier i pomocy wspomagających nauczanie matematyki. Część z nich została przeznaczona na nagrody w konkursach. Projekt był realizowany od września do grudnia 2017 roku. Jego koordynatorką była Alicja Gawrońska.

W ramach programu zorganizowano zajęcia Klubu Gier Planszowych, warsztaty „Matematycy na tropie brył” oraz „Bryły wokół nas”, spotkanie dla rodziców „Jak pomóc dziecku w nauce matematyki?”, obchody VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, konkursy „Mistrz rachunku pamięciowego klasy i szkoły”, „Mistrz gier logicznych” i „Świąteczne zadania” oraz Międzyszkolny Konkurs Mikołajkowy, grę miejską, Europejski Tydzień Kodowania, warsztaty „Kodowanie ze Scottie Go” czy „Matematyczne śledztwo z TIK-iem”. Ponadto uczniowie przygotowywali desery matematyczne z galaretki, owoców i śmietany oraz wcielali się w role detektywów i rozwiązywali matematyczną tajemnicę ukrytą w książkach.

Dzieci podczas zajęć pracowały w grupach, ucząc się od siebie nawzajem. Dostrzegły użyteczność matematyki w życiu codziennym. Nowe gry i pomoce okazały się bardzo atrakcyjne i pokazały uczniom, że matematyki można uczyć się poprzez zabawę.

(NOVUS)

FOT. www.kozminwlkp.pl

Fines
Impuls
BETA
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Czy rok 2018 upłynie przede wszystkim pod znakiem:

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...