Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Matematyka nie taka straszna

2018-01-12
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Matematyka nie taka straszna
Matematyka nie taka straszna

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp. już po raz trzeci była laureatem konkursu grantowego i otrzymała 5 tys. zł w ramach IV edycji Programu „mPotęga”, którego organizatorem jest Fundacja mBanku. Projekty koźmińskiej placówki zostały dwa razy wysoko ocenione przez kapitułę konkursu i znalazły się w gronie 15 najwyżej ocenionych.

Pozyskane w ten sposób pieniądze pozwoliły w tym roku szkolnym na zakup dwóch tabletów do pracowni matematycznej, wielu gier i pomocy wspomagających nauczanie matematyki. Część z nich została przeznaczona na nagrody w konkursach. Projekt był realizowany od września do grudnia 2017 roku. Jego koordynatorką była Alicja Gawrońska.

W ramach programu zorganizowano zajęcia Klubu Gier Planszowych, warsztaty „Matematycy na tropie brył” oraz „Bryły wokół nas”, spotkanie dla rodziców „Jak pomóc dziecku w nauce matematyki?”, obchody VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, konkursy „Mistrz rachunku pamięciowego klasy i szkoły”, „Mistrz gier logicznych” i „Świąteczne zadania” oraz Międzyszkolny Konkurs Mikołajkowy, grę miejską, Europejski Tydzień Kodowania, warsztaty „Kodowanie ze Scottie Go” czy „Matematyczne śledztwo z TIK-iem”. Ponadto uczniowie przygotowywali desery matematyczne z galaretki, owoców i śmietany oraz wcielali się w role detektywów i rozwiązywali matematyczną tajemnicę ukrytą w książkach.

Dzieci podczas zajęć pracowały w grupach, ucząc się od siebie nawzajem. Dostrzegły użyteczność matematyki w życiu codziennym. Nowe gry i pomoce okazały się bardzo atrakcyjne i pokazały uczniom, że matematyki można uczyć się poprzez zabawę.

(NOVUS)

FOT. www.kozminwlkp.pl

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Która reprezentacja wygra mundial w Rosji?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...