2. /
  4. /
  5. Mecz rzutów karnych
VISUS

W ostatnim spotkaniu sezonu 2018/2019 Astra Krotoszyn pokonała na wyjeździe GKS Sompolno 3:2. Drużyna zadedykowała to zwycięstwo Szymonowi Juszczakowi i jego nowo narodzonej córce.

Do 60. minuty nic nie wskazywało na to, że goście zdobędą komplet punktów. Po pierwszej połowie GKS prowadził 2:0. W 19. minucie po szybkim rozegraniu po wrzucie z autu wynik otworzył Damian Kotkowski. Ten sam gracz 20 minut później podwyższył na 2:0, wykorzystując rzut karny.

W drugiej połowie krotoszynianie zagrali znacznie lepiej. W 61. minucie Bartosz Stachowiak zagrał z prawej strony do Mateusza Mizernego, który pokonał bramkarza miejscowych. Do wyrównania doprowadził Damian Gmerek, który trafił do siatki z 11 metrów. Rzut karny podyktowany został za faul na Krzysztofie Ratyńskim. W 89. minucie K. Ratyński ponownie był nieprzepisowo powstrzymywany w polu karnym i arbiter podyktował kolejną jedenastkę. D. Gmerek znów się nie pomylił, tym samym zapewniając Astrze trzy punkty.

– Sędziowanie pozostawmy bez komentarza. Widzieliśmy wszyscy wiele zaskakujących decyzji arbitrów – skomentował Mariusz Ratajczak, prezes Astry. Warto dodać, że sędzia pokazał aż 11 żółtych kartek i dwie czerwone.

Krotoszynianie zadedykowali to zwycięstwo Szymonowi Juszczakowi i jego córce, która urodziła się kilka godzin przed meczem. Gratulujemy!

GKS Sompolno – Astra Krotoszyn 2:3 (2:0)

BRAMKI: 1:0 – Damian Kotkowski (19′), 2:0 – Damian Kotkowski (38′ karny), 2:1 – Mateusz Mizerny (61′), 2:2 – Damian Gmerek (77′ karny), 2:3 – Damian Gmerek (89′ karny)

ASTRA: Wojtkowiak, Jankowski, Olejnik, Ratyński, Ishchuk (90′ Roszczak), Budziak, Gmerek, Polowczyk, Stachowiak (70′ Piwowar), Juszczak, Mizerny