Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Mecze, zawody, treningi – ZAWIESZONE!

2020-03-16
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Mecze, zawody, treningi –...
Mecze, zawody, treningi – ZAWIESZONE!
Aparatus reklama w artykule

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym w całym kraju zawieszona została działalność placówek oświatowych czy instytucji kultury. Odwołano wszystkie imprezy masowe. Również świat sportu stanął w miejscu.

 

15 marca Astra Krotoszyn, Piast Kobylin i Biały Orzeł Koźmin Wlkp. miały rozpocząć rundę wiosenną piłkarskiego sezonu. Jednak 10 marca Wielkopolski Związek Piłki Nożnej ogłosił, iż rozgrywki zostały zawieszone do 23 marca. Potem ten okres wydłużono – mecze odbędą się nie wcześniej niż 29 marca. Wszystko zależy od tego, jak rozwinie się sytuacja związana z koronawirusem. Nowe terminy spotkań zostaną podane przez WZPN, kiedy zagrożenie epidemiologiczne się zmniejszy. Kluby wstrzymują się również z treningami w najbliższym czasie.

Zawieszone do 25 marca zostały także rozgrywki krotoszyńskiej Playareny. Gminny Ośrodek Sportu w Koźminie Wlkp. odwołał wszystkie turnieje, które miały się odbyć w tym miesiącu. Kompleks boisk sportowych przy ul. Floriańskiej będzie zamknięty do odwołania. Również Centrum Sportu i Rekreacji WODNIK w Krotoszynie poinformowało, że pływalnia i inne obiekty nie będą czynne od 13 marca.

Dariusz Rozum, prezes Polskiego Związku Sumo, po spotkaniu z minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk, podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez krajowych do końca kwietnia. Polska reprezentacja, którą tworzą również zawodnicy z naszego powiatu, nie będzie brała udziału w Mistrzostwach Europy Seniorów, Seniorek oraz Młodzieżowców U’21, U’23 w Baku.

Zajęcia w najbliższych dniach odwołały wszystkie kluby sportowe w powiecie.

(LENA)

YouTube

energy sped
Robstal
Jumbonet
Intermarche
Lesniczowka
Lombard Smok
Phone Spa
Kiki Car Care
Archiwum
Zuziak
APR
daf-mal
BGP
MediaSort
M-Partner
E-paka
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Kostka
KUK
Jarmużek