2. /
  4. /
  5. Medale na Pucharze Polski
IMPRESJA KROTOSZYN

Nasi zawodnicy niedawno udali się do Suwałk na Puchar Polski w Sumo Młodzików i Kadetów. Reprezentanci klubów z naszego powiatu przywieźli z tych zawodów 14 medali.

Zawody zorganizowane przez LMUKS Olimpik Suwałki były kolejnym etapem kwalifikacji do wrześniowych mistrzostw Europy, które odbędą się w Bukareszcie. Turniej w Suwałkach przyciągnął ponad stu zawodników i zawodniczek, a w tym gronie nie zabrakło oczywiście przedstawicieli TA Rozum Krotoszyn i UKS Samson Kobylin.

Sumocy z Kobylina wywalczyli osiem medali. Wśród kadetek na najwyższym stopniu podium stanęły Oliwia Kuś (60 kg) i Agata Jarka (70 kg), srebro zdobyły Roksana Konieczna (60 kg), Aleksandra Haremza (65 kg) i Agata Jarka (+70 kg), a A. Haremza dołożyła jeszcze brąz (60 kg). W tej kategorii wiekowej Samson zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. W rywalizacji młodzików świetnie poradził sobie Antoni Grenda, zdobywając dwa krążki z brązowego kruszcu (55 kg i 60 kg).

Reprezentanci Towarzystwa Atletycznego Rozum stanęli na podium sześć razy. Doskonale poradzili sobie młodzicy, dzięki czemu krotoszyński klub był najlepszy w klasyfikacji generalnej. Złote medale wywalczyli Filip Urbaniak (40 kg i 45 kg) oraz Patryk Staniek (+70 kg). Maksymilian Bondzior był drugi (40 kg) i trzeci (45 kg), a Dawid Woźniczak zdobył brąz (+70 kg).