2019-05-18
  2. /
  4. /
  5. Medale naszych zapaśników

Zapaśnicy UKS Olimpijczyk Sulmierzyce z powodzeniem walczyli na zawodach młodzików w Olsztynie i Pieszycach. Z kolei Robert Baran z LKS Ceramik Krotoszyn bardzo dobrze spisał się w memoriale na Ukrainie.

W ogólnopolskich zawodach młodzików w Olsztynie udział wzięło dwóch zawodników sulmierzyckiego klubu i obaj zdobyli medale. W kategorii 52 kg na drugim miejscu uplasował się Przemysław Wizner, a w kat. 100 kg trzeci był Filip Cierniejewski.

Podopieczni Rafała Patalasa medale przywieźli także z Międzynarodowych Mistrzostw Młodzików i Młodziczek w Pieszycach. Na najwyższym stopniu podium stanęli P. Wizner (52 kg) i Antonina Cierniejewska (58 kg), a brąz wywalczyli Dominika Grobelna (62 kg) i F. Cierniejewski (100 kg).

W XXIII Outstanding Ukrainian Wrestlers and Coaches Memorial w Kijowie startował Robert Baran. Zapaśnik Ceramika Krotoszyn w pierwszej rundzie konfrontacji finałowej, w której zmierzył się z reprezentantem gospodarzy, doznał kontuzji i był zmuszony poddać walkę. Wcześniej pokonał rywala z Armenii (11:0) oraz innego Ukraińca (2:0).