2018-10-08
  2. /
  4. /
  5. Medalowa piątka

Z dobrej strony pokazali się zawodnicy UKS Olimpijczyk Sulmierzyce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Młodziczek w Zapasach w Stylu Wolnym. Podopieczni Rafała Patalasa zdobyli pięć medali.

Zawody odbyły się w Białogardzie. Rywalizowali zapaśnicy z czterech województw – zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Dla młodych zawodników był to sprawdzian przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski.

Spośród reprezentantów Olimpijczyka srebro wywalczyła Dominika Grobelna w kat. 62 kg, a na trzecim stopniu podium stanęli Zuzanna Lipska w kat. 58 kg, Norbert Adamczak w kat. 41 kg, Przemysław Wizner w kat. 44 kg oraz Filip Cierniejewski w kat. 85 kg. W klasyfikacji drużynowej sulmierzycki klub zajął szóste miejsce.