2. /
  4. /
  5. Medalowe żniwo w Ropczycach
DiamondHair

W dniach 13-14 marca w Ropczycach (woj. podkarpackie) odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Sumo. To już kolejne zawody, na których brylowali reprezentanci klubów z naszego powiatu.

W mistrzostwach rywalizowało ponad 200 zawodników. Przedstawiciele Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn oraz UKS Samson Kobylin łącznie wywalczyli 19 medali indywidualnych i cztery w zmaganiach drużynowych.

W gronie juniorek Zuzanna Krystek z TA Rozum była najlepsza w kategorii +75 kg oraz w open. Z kolei Mikołaj Mrowiński stanął na najwyższym stopniu podium w kat. 80 kg juniorów.

W seniorskiej rywalizacji dwa kolejne krążki z najcenniejszego kruszcu zdobyła Z. Krystek (+80 kg i open). Złoto zgarnęła także Aleksandra Rozum w kategorii 65 kg, a w open była druga. Na trzeciej lokacie uplasowała się Lena Andrzejak (65 kg). Wśród seniorów złoty medal wywalczył Kewin Rozum (92 kg), a brązowy – M. Mrowiński (85 kg).

W zmaganiach drużynowych seniorki krotoszyńskiego klubu zajęły pierwsze miejsce, juniorki sięgnęły po srebro, a seniorzy uplasowali się na trzeciej lokacie.

Z ekipy UKS Samson Kobylin brązowe medale wywalczyły juniorki – Wirginia Roszek (50 kg) oraz Aleksandra Horemza (65 kg i open). Dawid Lesk triumfował w kat. 55 kg juniorów.

W gronie seniorek srebro zgarnęła Weronika Szafraniak (+80 g), a brązowe krążki zdobyły Julia Jankowiak (55 kg) oraz Kinga Sroczan (80 kg). W kat. 85 kg seniorów najlepszy okazał się Patryk Swora, natomiast Piotr Sikora był trzeci w kat. 77 kg. W drużynówce kobylińskie juniorki były trzecie.

W trakcie mistrzostw prezes Polskiego Związku Sumo wręczył Złotą Honorową Odznakę PZS Markowi Koniecznemu, który jest szkoleniowcem TA Rozum Krotoszyn, kadry narodowej seniorów, młodzieżowców i juniorów. Zarząd związku przyznał mu też nagrodę za jego dokonania na niwie szkoleniowej.