2. /
  4. /
  5. Medalowy weekend Shodana
SofraHous

8 maja zawodniczki UKS Shodan Zduny rywalizowały w Otwartych Mistrzostwach Opolszczyzny. Kolejnego dnia do walki o medale przystąpili chłopcy w Mistrzostwach Polski Shotokan Juniorów. Z obu wydarzeń zdunowscy karatecy wrócili z medalami.

Do Prudnika pojechały najmłodsze reprezentantki UKS Shodan Zduny. Był to ich pierwszy start po przerwie spowodowanej obostrzeniami epidemicznymi. Mimo to dziewczęta świetnie się spisały, zdobywając pięć medali.

W rywalizacji indywidualnej najlepiej poradziła sobie Aleksandra Adamska, która zwyciężyła w kategorii kata 8 lat, pokonując w finale swoją klubową koleżankę, Annę Chomę. A. Adamska wywalczyła ponadto brązowy krążek w kata 9 lat. W zmaganiach drużynowych zdunowskie dziewczęta dwukrotnie stanęły na najwyższym stopniu podium. Drużyna w składzie: A. Adamska, Natasza Adamska i A. Choma była najlepsza w kata drużynowym 10 lat i młodsze, a zespół w składzie A. Adamska, N. Adamska i Marta Streubel zajął pierwsze miejsce w kata drużynowym 11-13 lat.

Nazajutrz do rywalizacji w Mistrzostwach Polski Shotokan Juniorów przystąpiła męska część UKS Shodan Zduny. Indywidualnie najlepiej spisał się Jakub Romański, triumfując w kumite młodzików 14-15 lat. Finałowe starcie nie było dla Jakuba łatwe, gdyż jego przeciwnik był znacznie wyższy. Dzięki odpowiedniej strategii i silnej psychice udało mu się jednak zdobyć tytuł mistrza kraju. Trzecie miejsce w kumite kadetów 16-17 lat zajął Jakub Formanowski. W tej samej kategorii na piątej lokacie uplasował się Maurycy Maciaszek.

Reprezentanci Shodana wywalczyli też dwa medale w konkurencjach drużynowych. J. Romański, J. Formanowski i M. Maciaszek znaleźli się na drugiej pozycji w kata kadetów 16-17 lat oraz na trzeciej w kata juniorów 18-20 lat.