Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
E-paka
Wojno
Duży baner na środku

Mężczyzna zginął w pożarze

2019-06-07
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Mężczyzna zginął w pożarze
Mężczyzna zginął w pożarze

5 czerwca w Zdunach doszło do tragicznego w skutkach pożaru budynku mieszkalnego. Jedna osoba poniosła śmierć, a dwie zostały ranne.

 

 

Do działań zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz dwa z OSP Zduny, jak również Zespół Ratownictwa Medycznego i policję. W budynku wielorodzinnym palił się lokal na parterze, a w środku znajdowała się jedna osoba. Pozostali mieszkańcy byli na zewnątrz. Przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej jeden z funkcjonariuszy policji podjął próbę ewakuacji mieszkańca z palącego się lokalu, ale bez powodzenia.

Strażacy, wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych, wprowadzili jeden prąd gaśniczy wody w natarciu do wnętrza palącego się mieszkania. Po stłumieniu płomieni zlokalizowali nieprzytomną osobę. Niezwłocznie ewakuowano poszkodowanego na zewnątrz, po czym przystąpiono do oceny stanu mężczyzny. Niestety, poniesione obrażenia okazały się śmiertelne.

W trakcie działań do strażaków zgłosił się funkcjonariusz policji, który ucierpiał przy próbie ewakuacji poszkodowanego. Strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego. Obrażenia odniosła także kobieta – personel medyczny udzielił jej niezbędnej pomocy na miejscu. Po całkowitym ugaszeniu pożaru mieszkanie oddymiono i przewietrzono.

(NOVUS)

Sorry, there are no polls available at the moment.
KUK
Eltom-bud
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner