Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ADOMIX

Mikołaj Adamczewski z brązowym medalem

2022-05-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Mikołaj Adamczewski z brązowym...
Mikołaj Adamczewski z brązowym medalem
Centnas

W Suwałkach odbyła się XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Zapasach w Stylu Wolnym. Powiat krotoszyński reprezentowali zawodnicy Ceramika oraz zapaśniczka sulmierzyckiego Olimpijczyka.

 

 

W ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych młodzi zawodnicy i zawodniczki konkurują w 12 dyscyplinach. Łącznie w olimpiadzie bierze udział niemal 3000 osób.

Zmagania zapaśników trwały pięć dni. Dla tej kategorii wiekowej (kadet) OOM traktowana jest jak mistrzostwa Polski. W rywalizacji męskiej nasz powiat reprezentowali zapaśnicy LKS Ceramik Krotoszyn, którzy w dwóch wcześniejszych zawodach Pucharu Polski wywalczyli przepustki na imprezę w Suwałkach. Najlepiej z tego grona spisał się Mikołaj Adamczewski, który stanął na najniższym stopniu podium w kategorii wagowej 80 kg. Na piątej lokacie uplasował się Hubert Krzyżański w kat. 60 kg, który już wcześniej był medalistą OOM. Z kolei Robert Zakoński zajął dziewiętnaste miejsce w kat. 71 kg.

Wśród kobiet zaprezentowała się zapaśniczka Olimpijczyka Sulmierzyce – Nikola Kromarek, która okazała się najmłodszą zawodniczką w grupie juniorek młodszych. Nikola startowała w kategorii 57 kg i ukończyła zmagania na siedemnastej lokacie.

(LENA)

 

FOT. LKS Ceramik Krotoszyn / UKS Olimpijczyk Sulmierzyce

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
JARANET A
JARANET b
Bubble Painter
IMPULS ZDUNY
ZAKOCHANY W DREWNIE
BHP RABENDA
PROFAL
MATYLA
Eltom-bud
TK DACHY
Jarmużek
INNOWACYJNE FINANSE
LAGUNA
BETA
IGLOO
Oring
KLIMA-PARTNER
Zajączek
Pro-Home4You