2. /
  4. /
  5. Krośniczanie z 13 medalami!
CENTRUM POGRZEBOWE

Reprezentanci sekcji Black Aqua UKS Krośnicka Przystań znakomicie zaprezentowali się w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13 lat – runda 1. strefy lubuskiej i dolnośląskiej. Nasi pływacy wywalczyli osiem złotych medali i pięć srebrnych!

Tym samym krośnicki klub wygrał klasyfikację medalową, a w klasyfikacji drużynowej znalazł się na trzecim miejscu.

Dwa razy na najwyższy stopień podium wchodziły nasze zespoły w rywalizacji sztafetowej. Ekipa w składzie: Kajetan Matusiak, Ewa Sujka, Zofia Kamińska i Marcin Maryjowski nie miała sobie równych w sztafecie 4×50 m stylem dowolnym. Z kolei w sztafecie 4×50 m stylem zmiennym najlepszy okazał się team w składzie: E. Sujka, M. Maryjowski, K. Matusiak i Lena Krawczyk.

Z czterema złotymi medalami, zdobytymi w konkurencjach indywidulanych, z zawodów wróciła E. Sujka. Krośnicka pływaczka była pierwsza na 100 m stylem motylkowym, na 100 m stylem dowolnym oraz na 100 i 200 m stylem grzbietowym. Nic zatem dziwnego, że została uznana za najlepszą zawodniczkę w kategorii wiekowej 13 lat.

Jej klubowy kolega, M. Maryjowski, okazał się natomiast najlepszym zawodnikiem wśród 13-latków. Krośniczanin zdobył złote medale na 100 i 400 m stylem dowolnym, a do tego dorzucił dwa srebrne krążki – na 100 m stylem motylkowym oraz na 200 m stylem zmiennym.

Dwa srebra wywalczył K. Matusiak, który był drugi i na 100, i na 200 m stylem klasycznym. Z. Kamińska uplasowała się na drugiej pozycji na 400 m stylem dowolnym.

Druga runda tych zawodów odbędzie się w Oświęcimiu w dniach 11-12 czerwca. Będą tam startowali zawodnicy z pięciu województw.