2. /
  4. /
  5. Złoto-srebrni z Krośnic
Kwiaciarnia Złocień

Reprezentanci Black Aqua Krośnica Przystań startowali w XII Ogólnopolskich Zawodach w Sprincie o Puchar Klubu Kibica w Świebodzicach. Nasi pływacy przywieźli z imprezy aż 14 medali – po siedem złotych i srebrnych.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła Ewa Sujka, która wygrała konkurencję 50 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem grzbietowym i tym samym została najlepszą zawodniczką w swojej kategorii wiekowej. Złoto i srebro zdobyła Patrycja Giewiada, która okazała się drugą najlepszą pływaczką w swojej kategorii. Patrycja była bezkonkurencyjna na 50 m stylem dowolnym, natomiast na 50 m stylem klasycznym wyprzedziła ją tylko jedna rywalka.

Najlepszym zawodnikiem z swojej kategorii okazał się Marcin Maryjowski, który wywalczył złoty krążek na 50 m stylem dowolnym i srebrny na 50 m stylem motylkowym. Dwa razy na drugim stopniu podium stanęła Zofia Kamińska (trzecia najlepsza zawodniczka w swojej kategorii), zajmując drugą lokatę zarówno na 50 m stylem dowolnym, jak i na 50 m stylem motylkowym.

W stylu motylkowym znakomicie radził sobie Mateusz Twaróg, wygrywając wyścigi na 50 i 100 m. Z kolei Natalia Zakrzewska na 100 m stylem motylkowym była pierwsza, na 50 m w tym samym stylu – druga. Po jednym srebrnym krążku zdobyły Anna Sadowska i Lena Krawczyk. Pierwsza z nich w konkurencji 50 m stylem klasycznym, a druga na 100 m stylem motylkowym.