2. /
  4. /
  5. Miliczanie na trasach
webTax

Reprezentanci Running Team Milicz regularnie biorą udział w rozmaitych zawodach. W ostatnim czasie jeden z zawodników startował w Koźminie Wlkp. w Biegu Maćka, a czworo wybrało się na półmaraton do Sobótki.

Karolina i Wojciech Korzeleccy, Józef Wojtyczka oraz Andrzej Nowicki znaleźli się w grupie 1314 osób, które ukończyły 13. Panas Półmaraton Ślężański. Trasa wiodła przez miejscowości Górka, Sulistrowiczki, Będkowice i Strzegomiany. Start i meta umiejscowione były w Sobótce.

Z milickiej czwórki najlepiej poradził sobie W. Korzelecki, uzyskując czas 1:38:30, co dało mu 182. miejsce w klasyfikacji open i 50. w kat. M35. J. Wojtyczka na ukończenie biegu potrzebował 1:55:51 i uplasował się na 653. lokacie w open oraz 10. w kat. M65. K. Korzelecka na pokonanie trasy potrzebowała 2 godzin, 10 minut i 32 sekund, co pozwoliło jej na zajęcie 1037. miejsca w open i 42. w kat. K35. A. Nowicki znalazł się na 1165. pozycji w open i 50. w kat. M55 z wynikiem 2:19:24. Rekordy trasy należą do zawodników z Kenii i wynoszą 1:04:54 dla mężczyzn i 1:12:18 dla kobiet. Oba ustanowiono w 2016 roku.

W ten sam weekend Marcin Migasiewicz wybrał się do Koźmina Wlkp., by uczestniczyć w 44. Biegu Maćka. Na dystansie 10 km uzyskał czas 46:38 i zajął 28. miejsce w klasyfikacji open oraz 8. w kat. M30.