2021-09-27
  2. /
  4. /
  5. Miliczanie w rezerwach Śląska

Szymon Michalski i Michał Szmigiel dostają coraz więcej szans w meczach drugiego zespołu Śląska Wrocław. Dobra postawa i regularne występy pozwalają wierzyć, że wkrótce przedstawiciel powiatu milickiego pojawi się na boiskach ekstraklasowych.

W ostatnim czasie młodzi piłkarze zagrali w spotkaniach z drużynami z Kalisza i Lubina. Starcie drugoligowe, z KKS-em Kalisz, zakończyło się zwycięstwem wrocławian 2:0, choć obie bramki padły dopiero w końcówce meczu. Sz. Michalski (na zdjęciu) rozegrał pełne 90 minut w środku pola, zaś M. Szmigiel przez 80 minut biegał na lewym wahadle.

W rozgrywkach Pucharu Polski trafili już na znacznie trudniejszego rywala. Zagłębie Lubin, jako oczywisty faworyt, nie pozostawiło złudzeń wrocławskiej drużynie, pewnie wygrywając 3:0. Mimo to drugi zespół Wojskowych pokazał charakter, długo utrzymując się przy piłce. Zabrakło jednak okazji strzeleckich. Sz. Michalski ponownie rozegrał całe spotkanie, natomiast M. Szmigiel pojawił się na murawie w 68. minucie.

Nadzieje są duże, zwłaszcza wobec piłkarza środka pola, który do niedawna przewodził defensywie. Być może już niebawem czeka go debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.