Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Miłość się nie starzeje

2017-09-29
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Miłość się nie starzeje
Miłość się nie starzeje

Za nami kolejna edycja projektu „Senior z inicjatywą”, zorganizowanego przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Oddział Rejonowy w Krotoszynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie. W tym roku wydarzeniu przyświecało hasło „miłość się nie starzeje”.

 

Impreza odbyła się pod patronatem marszałka województwa wielkopolskiego Marka Woźniaka, starosty Stanisława Szczotki i burmistrza Franciszka Marszałka. Koszt tegorocznej edycji projektu wyniósł 21 tys. złotych (8 tys. – samorząd województwa wielkopolskiego, 3 tys. – PFRON, 2 tys. – powiat krotoszyński, 2200 – gmina Krotoszyn, 5800 – wkład osobowy).

Projekt zainaugurowano konferencją w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej. Jej tematem była sytuacja osób starszych w powiecie krotoszyńskim. Przy okazji omówiono także system wsparcia osób starszych w środowisku zamieszkania oraz projekt Meetingdem. Nazajutrz zorganizowano konsultacje społeczne, dotyczące powołania Gminnej Rady Seniorów.

Punktem kulminacyjnym projektu był XIII Przegląd Twórczości Artystycznej. Na scenie zaprezentowało się 29 zespołów. Jednocześnie w holu kina można było obejrzeć wystawę prac rękodzielniczych oraz skosztować rozmaitych przysmaków. W kategorii najlepsze rękodzieło zwyciężyła Maria Urbaniak (Klub Seniora Koźmin Wlkp.), za najlepszy produkt ,,Kuchnia seniora nie zna granic” uznano specjały przygotowane przez seniorów z Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Rawiczu. Za najlepszy występ zespołowy uhonorowano grupę śpiewaczą „Przyjaciele” z Klubu Seniora przy MGOPS w Koźminie Wlkp. Z kolei w kategorii występ indywidualny triumfował duet ZOZ (Zbigniew Cyunczyk i Zbigniew Obara) ze Stowarzyszenia Wielkopolska z Wyobraźnią z Koźmina Wlkp.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

Szczotka
Kosiarski
Wronecki
Borska
Rozum
Anna Długa
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Serafiniak
Leaderschool
Impuls
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...