Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Miłośnicy „maluchów” w Koźminie Wlkp.

2017-09-14
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Miłośnicy „maluchów” w Koźminie...
Miłośnicy „maluchów” w Koźminie Wlkp.

W Koźminie Wlkp. już po raz siódmy odbył się Zlot Fiata 126p. Impreza przyciągnęła liczne grono miłośników tego charakterystycznego produktu epoki PRL-u.

 

Już przed godziną 9.00 na ulicach Koźmina Wlkp. rozbrzmiewały charakterystyczne dźwięki silników fiata 126p. Właściciele „maluchów” kierowali się na boisko liceum, gdzie godzinę później zostali przywitani przez organizatorów.

Po oficjalnym otwarciu zlotu wszyscy uczestnicy utworzyli kolumnę, którą prowadziła koźmińska straż pożarna, i udali się na teren Pałacu w Orli na poczęstunek. Kierowcy zwiedzili to miejsce i mieli czas wymienić się uwagami na temat swoich pojazdów. Kolejnym punktem imprezy był parada ulicami miasta.

Organizatorzy zlotu nie zapomnieli o miłośnikach jednośladów i zaprosili na imprezę właścicieli motocykli wyprodukowanych w epoce PRL-u, by mogli zaprezentować swoje maszyny, zachowane w niemal idealnym stanie.

Gościem specjalnym zlotu był Arkady Fiedler, wnuk słynnego pisarza. Zwiedził Afrykę i Azję, a za środek transportu wybrał sobie właśnie fiata 126p. Podróżnik opowiedział o swoich przygodach z „maluchem” w różnych miejscach świata.

Potem przeprowadzono konkursy z nagrodami i zabawy. Ponadto wybrano najlepsze samochody zlotu w poszczególnych kategoriach. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci.

Zwieńczeniem imprezy był koncert Tomka “Kowala” Kowalskiego, uczestnika czwartej edycji programu Must Be the Music. Artysta zaśpiewał swoje piosenki oraz utwory Dżemu.

KINGA KOSTKA

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Która reprezentacja wygra mundial w Rosji?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...