Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Młodzi szachiści rozpoczęli rywalizację

2017-12-04
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Nasz Patronat, Sport
  4. /
  5. Młodzi szachiści rozpoczęli rywalizację
Młodzi szachiści rozpoczęli rywalizację

Pod koniec listopada odbył się pierwszy z pięciu zaplanowanych turniejów w ramach Otwartych Mistrzostw Powiatu Krotoszyńskiego w Szachach Szybkich pod patronatem medialnym Wielkopolskiej Gazety Lokalnej KROTOSZYN. Inauguracyjne zawody wygrali Zuzanna Zielezińska i Kamil Grzesiek.

 

W mistrzostwach startują uczniowie szkół podstawowych, urodzeni w 2004 roku i młodsi. We wszystkich turniejach obowiązywać będzie system szwajcarski na dystansie siedmiu rund. W klasyfikacji końcowej pod uwagę brana będzie suma punktów z czterech najlepszych turniejów, a przy równej liczbie oczek decydować będzie miejsce zajęte w ostatnich zawodach.

W pierwszym turnieju udział wzięło 42 szachistów. – Jestem bardzo zadowolony z tak dużej ilości graczy, którzy przybyli na zawody. Rywalizowali zawodnicy od I do VII klasy szkoły podstawowej – powiedział Przemysław Gustowski, arbiter turnieju.

W gronie dwunastu dziewcząt najlepsza okazała się Zuzanna Zielezińska ze Szkoły Podstawowej w Sulmierzycach, która zgromadziła pięć dużych punktów. Na kolejnych miejscach znalazły się Natalia Grzona (SP Sulmierzyce) i Katarzyna Kaczmarek (SP Smolice).

W grupie 30 chłopców zwyciężył Kamil Grzesiek (Ostrów Wlkp.), zdobywając siedem punktów. Drugą lokatę zajął Dawid Gustowski (SP nr 4 Krotoszyn) – 6 pkt., a trzeci był Antoni Czebatura (SP Smolice) – 5,5 pkt.

Kolejny turniej zaplanowano na 12 stycznia w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej. Uroczyste zakończenie mistrzostw odbędzie się po ostatnich zawodach – w czerwcu.

Patronat honorowy nad zawodami objął Bank Spółdzielczy w Krotoszynie. Z kolei krotoszyńska biblioteka nieodpłatnie udostępnia miejsce na przeprowadzenie turniejów.

(GRZELO)

FOT. Grzegorz Nowak

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Która reprezentacja wygra mundial w Rosji?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...