Młodzicy walczyli o tytuły mistrzów kraju

2. /
  4. /
  5. Młodzicy walczyli o tytuły...
Mayor Ink

W Koronowie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Sumo. Zawodnicy z naszego powiatu wywalczyli siedem medali.

Do rywalizacji o tytuły mistrzowskie przystąpiło ponad 100 sportowców reprezentujących przeszło 20 klubów. W tym gronie nie mogło zabraknąć sumoków z powiatu krotoszyńskiego.

Przedstawiciele Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn stawali na podium cztery razy. Mistrzami w swoich kategoriach zostali Filip Urbaniak (50 kg) oraz Bartosz Staśkowiak (65 kg), a srebro zdobyli Michał Stasik (60 kg) i Oskar Błaszczyk (+70 kg). Tuż za podium uplasował się Maksymilian Bondzior (50 kg). W zmaganiach młodziczek piąte miejsca zajęły Wiktoria Tereba (55 kg), Nikola Urbaniak (60 kg) i Tatiana Ziemczak (+65 kg).

Reprezentanci UKS Samson Kobylin wywalczyli trzy medale. Na najwyższym stopniu podium stanął Antoni Grenda (kat. 60 kg), srebrny krążek zgarnął Antoni Czebatura (50 kg), a na trzecim miejscu znalazł się Kacper Matysiak (55 kg). Z kolei Kamila Konieczna uplasowała się na piątej lokacie (kat. +65 kg).