2. /
  4. /
  5. Monika Jadczak dwa razy...
CENTRUM POGRZEBOWE

W świetnej formie pływackiej jest Monika Jadczak. Najpierw triumfowała na zawodach w Cichowie, a kilka dni później była druga w zmaganiach w Nowym Dębcu.

18 lipca do Cichowa zjechała duża grupa amatorów pływania na otwartych akwenach. Do rywalizacji przystąpiło 130 zawodników. Dystans 1500 metrów najszybciej pokonał Wojciech Wojak – wicemistrz świata, brązowy medalista MŚ na krótkim basenie i rekordzista Polski na dystansie 800 m stylem dowolnym.

W gronie kobiet najlepsza była Monika Jadczak z Krotoszyna, która uzyskała czas 23 minuty i 8 sekund. – Na początku płynęłam wolniej, a później, jak złapałam siły, przyspieszyłam. Nie wiedziałam, czy uda się wygrać, bo czasem przyjeżdżają tu mocni zawodnicy. Ale triumfowałam już trzeci raz – mówi M. Jadczak.

Reprezentantka KS Krotosz 26 lipca w Nowym Dębcu wzięła udział w XXV Zawodach Pływackich na jeziorze Wonieść. Uczestnicy mieli do wyboru trzy dystanse 950, 1900 i 3800 m.

– Pogoda nie rozpieszczała, zawodnicy zmagali się z wiatrem i falami, które utrudniały pływanie – opowiada krotoszyńska pływaczka, która startowała na 1900 m. Ten dystans pokonała w czasie 31 minut i zajęła drugie miejsce wśród kobiet.