Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Nagrodzono najzdolniejszych uczniów

2017-09-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Nagrodzono najzdolniejszych uczniów
Nagrodzono najzdolniejszych uczniów

14 września w auli Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Krotoszynie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów za II półrocze roku szkolnego 2016/2017 uczniom szkół podstawowych i gimnazjów. Uhonorowanym dzieciom osobiście gratulacje składał burmistrz Franciszek Marszałek.

 

Rozdanie stypendiów poprzedził występ artystyczny uczniów Szkoły Podstawowej w Świnkowie. W zaprezentowanym programie poruszyli oni temat ochrony środowiska, dbania o przyrodę.

Wniosków o przyznanie stypendiów wpłynęło do burmistrza 180. Połowa dotyczyła uczniów szkół podstawowych, druga połowa – gimnazjalistów. Cztery wnioski zostały rozpatrzone negatywnie ze względu na niespełnienie kryteriów określonych w uchwale. Rozpatrywała je komisja stypendialna, która brała pod uwagę średnią ocen, wybitne wyniki na egzaminach gimnazjalnych czy osiągnięcia w konkursach międzyszkolnych, wojewódzkich i ogólnopolskich.

Z budżetu gminy na stypendia łącznie przeznaczono kwotę ok. 68 tys. zł. Przy okazji tej uroczystości 5 uczniów stypendiami nagrodził Lions Club Krotoszyn.

Przedstawiciele krotoszyńskiej oświaty podziękowali burmistrzowi Marszałkowi za wspieranie wyróżniających się uczniów. – To już 15 gala wręczenia stypendiów burmistrza Krotoszyna – mówił F. Marszałek. – Jest to dla nas wszystkich wyjątkowy dzień. Gratuluję wam waszych osiągnięć. Swoją postawą udowodniliście, że stać was na bardzo dużo. Potwierdziliście wiele razy swoją pracowitość, ambicje i dążenie do doskonałości. Słowa uznania kieruję również do waszych rodziców i nauczycieli, którzy mają swój wkład w osiągnięty przez was sukces – stwierdził włodarz Krotoszyna.

(NOVUS)

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Mazi Owczarz
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Impuls
Serafiniak
Wojno
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...