2. /
  4. /
  5. Nasi kadeci stawali na...
PANCOM

W Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów w Sumo. Startowali w nich – z powodzeniem – reprezentanci trzech klubów z naszego powiatu.

Zawody miały na celu wyłonienie kadetów i kadetek, którzy znajdą się w składzie reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy 2021. Do rywalizacji przystąpili sumocy z trzech klubów z powiatu krotoszyńskiego.

Zawodnicy Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn stawali na podium trzy razy. Dwa srebrne medale wywalczył Patryk Staniek – w kategoriach +95 kg oraz open. Trzecie miejsce zajął Dawid Woźniczak (kat. 85 kg), który uplasował się też na 9. lokacie w kat. open. Ponadto TA Rozum Krotoszyn reprezentowali Patryk Staśkowiak i Filip Adamski.

Z dorobkiem dwóch medali z Suwałk wróciła ekipa UKS Samson Kobylin. Brązowe krążki zdobyli Klaudia Matysiak (kat. 65 kg) i Marcin Adler (kat. 95 kg). Na piątych pozycjach plasowali się Nikola Roszek (kat. 60 kg), Kamila Konieczna (kat. +70 kg), Antoni Czebatura (kat. 55 kg) oraz Igor Łasicki (kat. +95 kg). W mistrzostwach rywalizowali także Anita Maleszka, Natalia Wojtkowiak, Anastazja Łopaczyk, Adrianna Biedermann i Aleksander Czebatura.

UKS Olimpijczyk Sulmierzyce reprezentowało troje zawodników. Na podium stanął Szymon Gibasiewicz, który wywalczył brąz w kat. 65 kg. W tej samej kategorii Przemysław Wizner był dwunasty. Z kolei Dominika Grobelna zajęła ósme miejsce w kat. +70 kg.