Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Nasi zawodnicy poza podium

2017-08-29
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Nasi zawodnicy poza podium
Nasi zawodnicy poza podium

W Paryżu zakończyły się historyczne dla reprezentacji Polski mistrzostwa świata w zapasach. Polacy wywalczyli bowiem medale we wszystkich trzech kategoriach. Na podium niestety nie znaleźli się dwaj zapaśnicy z powiatu krotoszyńskiego – Robert Baran i Mateusz Filipczak.

Do stolicy Francji udała się 18-osobowa reprezentacja naszego kraju – sześć zapaśniczek, siedmiu zawodników w stylu klasycznym oraz pięciu w stylu wolnym. Po raz pierwszy w historii Polacy zajęli miejsca na podium w trzech kategoriach. Mateusz Bernatek zdobył srebro w kat. 66 kg w stylu klasycznym, Wicemistrzem świata został także Magomedmurad Gadzhiev, który walczył w kat. 61 kg w stylu wolnym. Z kolei Roksana Zasina stanęła na trzecim stopniu podium w kat. 53 kg.
Gorzej w Paryżu powiodło się reprezentantom powiatu krotoszyńskiego. W miniony piątek już na pierwszej walce swoje zmagania w kategorii 125 kg zakończył Robert Baran. Uczestnik igrzysk w Rio przegrał pojedynek kwalifikacyjny z reprezentantem Kirgistanu 1-3 (6-8). Tym samym uplasował się na piętnastym miejscu w klasyfikacji generalnej.
Pozycję wyżej zajął Mateusz Filipczak. Zapaśnik Ceramika Krotoszyn w kategorii 97 kg rozpoczął turniej od wygranej z Luisem Miquelem Perezem Sosą 3-1 (8-2). Potem nie dał rady Rosjaninowi Abdulrashidowi Sadulaevowi – 0-4 (0-13). Dzięki dobrej postawie tego rywala Filipczak miał jeszcze szansę w repasażu. Niestety, krotoszyński zawodnik przegrał z Kubańczykiem Reinerisem Salasem Perezem 1-3 (3-4).
(GRZELO)
ŹRÓDŁO: Polski Związek Zapaśniczy
FOT. Przemysław Kaliski

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Kto zostanie piłkarskim mistrzem Polski?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...