2. /
  4. /
  5. Nasze zespoły na podium
IMPRESJA KROTOSZYN

Za nami pierwszy z dwóch turniejów eliminacji Klubowych Mistrzostw Wielkopolski Minisiatkówki Dziewcząt. W zawodach rywalizowały krotoszyńskie drużyny – UKS Trójka, UKS Polon oraz UKS Piast.

Pięć miast w Wielkopolsce – Piła, Szamotuły, Turek, Ostrzeszów i Krotoszyn – gościło żeńskie ekipy siatkarskie. W hali sportowej przy ulicy Olimpijskiej zaprezentowały się zespoły dwójek (rocznik 2008), trójek (rocznik 2007) oraz czwórek (rocznik 2006).

W najmłodszej kategorii walczyło 19 teamów. Na drugim miejscu sklasyfikowany został UKS Polon I. Zwyciężyły dziewczęta z UKS I Czerwoniak. Nasz powiat reprezentowały także UKS Piast I (6. miejsce), UKS Polon III (7), UKS Polon II (12), UKS Trójka II (13-19), UKS Trójka I (13-19), UKS Piast II (13-19) i UKS Piast III (13-19).

W kategorii trójek rywalizowało 12 zespołów. Drugie miejsce zajął UKS Piast I. Z kolei UKS Polon I był piąty, UKS Trójka II – szósty, UKS Piast II uplasował się na ósmej lokacie, a UKS Trójka I sklasyfikowany został na pozycjach 10-12.

Do zmagań czwórek przystąpiło dziewięć drużyn. Na trzecim miejscu uplasowały się dziewczęta UKS Polon I, a tuż za podium znalazł się UKS Trójka II. Szósta lokata przypadła Polonowi II. Stawkę zespołów zamknęły natomiast UKS Trójka I i UKS Piast.

Organizatorzy turnieju dziękują za wsparcie burmistrzowi Franciszkowi Marszałkowi i firmie Rodon Witcars, a także zawodniczkom UKS Trójka i KKS Astra za sędziowanie młodszym koleżankom. Drugi etap eliminacji zaplanowano na 24 marca.